PŚ w Oberstdorfie: Kto błyśnie w sobotnich zmaganiach na mamuciej skoczni? (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Po wczorajszym niedosycie spowodowanym zdmuchnięciem Polaków w drugiej serii, ale jednocześnie podium Dawida Kubackiego z optymizmem patrzymy na kolejny dzień zmagań lotników w Oberstdorfie. Dziś czeka nas kolejny konkurs indywidualny, a więc i następna szansa na błysk – taki jak wczoraj Timiego Zajca. 

Lista startowa dzisiejszych zmagań opiewa na 59 nazwisk – zawodnicy będą startować według klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach, po wczorajszym konkursie. Jak w tym zestawieniu wypadają Polacy? Dwóch obejrzymy dość wcześnie – jako 3 Stefana Hulę i 17 Pawła Wąska, a resztę dopiero pod koniec stawki – z 35 numerem wystartuje Jakub Wolny, 55 Kamil Stoch, 56 Piotr Żyła, a 58 Dawid Kubacki.

Poza Polakami ważne będą numery lidera PŚ Ryoyu Kobayashiego (46) oraz wicelidera – Stefana Krafta (54). Jako ostatni wystartuje zwycięzca z wczoraj – Słoweniec Timi Zajc, na którego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Podobnie jak na 57 Markusa Eisenbichlera, który stał z nim na podium, czy zawsze groźnych na mamutach Norwegów – Johanna Andre Forfanga (53), czy Daniela Andre-Tande (50).

PEŁNA LISTA STARTOWA

Zawodnicy wezmą dziś udział w kwalifikacjach o godzinie 14:45, a następnie w serii konkursowej o 16:00.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.