PŚ w Oberstdorfie: Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Czwórka Polaków konkursie

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni przeznaczonej do lotów narciarskich w Oberstdorfie najlepszy okazał się Markus Eisenbichler (220 m). W konkursie zobaczymy również czwórkę Polaków, a najlepszym z naszych reprezentantów był Dawid Kubacki. Kwalifikacje były rozgrywane z 19 belki.

Jako pierwszy z Polaków na belce pojawił się Stefan Hula, który oddał skok na odległość 182 metrów. Tym samym nie zobaczymy Polaka w dzisiejszej pierwszej serii konkursowej. Debiutant na skoczni mamuciej – Paweł Wąsek po raz kolejny oddał skok poniżej punktu K (176 m). Wąsek okazje do zdobycia kolejnych punktów w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata będzie miał okazje podczas jutrzejszych kwalifikacji, które również poprzedzą konkurs indywidualny.

Pierwszym zawodnikiem, który przekroczył barierę 200 metrów był Constatin Schmid (200 m). Następnie długim skokiem popisał się Austriak – Michael Hayboeck (212 m).

Jakub Wolny (199,5 m) zakwalifikował się do pierwszej serii konkursowej. A lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi oddał jeden z najdłuższych skoków, które mogliśmy oglądać w jego wykonaniu – 221 metrów.

Lider Polskiej kadry – Kamil Stoch w jednych z trudniejszych warunków oddał skok na odległość 201 metrów i tym samym wywalczył pewną kwalifikacje do dzisiejszego konkursu. Bezpośrednio po Mistrzu Olimpijskim na belce startowej usiadł Piotr Żyła, który poleciał dalej niż Stoch, czyli na odległość 205,5 metrów. Dawid Kubacki zajął ósme miejsce po skoku na odległość (204 m).

1 Seria konkursowa powinna rozpocząć się o 16:00. Transmisja konkursu będzie można oglądać na kanałach: TVP Sport, TVP1 oraz Eurosport1.

Wyniki Kwalifikacji

Lista Startowa

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.