PŚ w Oberstdorfie: Dziś pierwsze loty na nowej skoczni (lista startowa)

Kamil Stoch

Przed nami pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Już dzisiaj na zmodernizowanej skoczni mamuciej w Oberstdorfie odbędą się treningi i kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem. Na starcie zobaczymy 50. zawodników.

Skocznia do lotów narciarskich im. Heini Klopfera w Oberstdorfie, na której w ten weekend odbędą się zawody Pucharu Świata została przebudowana. Jej nowy rozmiar wynosi 225 m, co oznacza możliwość lotów nawet za 240 metr. Ostatnie zawody Pucharu Świata na tej skoczni zostały rozegrane w 2013 roku. Wczoraj natomiast odbyło się uroczyste otwarcie skoczni, a pierwszy skok  na zmodernizowanym mamucie oddał Karl Geiger.

Do dzisiejszych treningów i kwalifikacji przystąpi tylko 50 zawodników z 15 krajów. Ze startu zrezygnowali m.in. rekordzista świata w długości lotu Anders Fannemmel czy Japończycy Taki Takeuchi i Daiki Ito, a także Austriak Andreas Kofler. Polskę reprezentować będzie szóstka zawodników z numerami: Jan Ziobro (nr 27.), Stefan Hula (nr 29.), Dawid Kubacki (nr 34.), Piotr Żyła (nr 41.),  Maciej Kot (nr 46.) oraz Kamil Stoch (nr 50.). Przypomnijmy, że prawo startu w konkursach lotów narciarskich otrzymuje jedynie 40. zawodników wyłonionych w kwalifikacjach. W jutrzejszym konkursie wystąpi najlepsza trzydziestka zawodników z dzisiejszych kwalifikacji oraz najlepsza dziesiątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielnym konkursie udział zapewniony będzie miała już czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. Treningi zaplanowano na godz. 15:30, natomiast kwalifikacje odbędą się o godz. 18:00.

Ostatni triumf Polaka na skoczni mamuciej miał miejsce prawie 6 lat temu w Planicy. Był to ostatni konkurs w karierze Adama Małysza, który zajął trzecie miejsce, natomiast zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Do tej pory to jego jedyne miejsce na podium w zawodach w lotach narciarskich. Czy zmieni się to w ten weekend? Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Lista startowa kwalifikacji

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.