PŚ w Oberstdorfie: Czas na sprinty stylem klasycznym z udziałem Polaków (listy startowe)

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Sobotni skiathlon w Oberstdorfie był pierwszym testem tras przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się właśnie w tym niemieckim mieście. Niedziela będzie natomiast szansą dla zawodników specjalizujących się w sprincie, bowiem na jutro zaplanowano właśnie sprinty techniką klasyczną. Kto okaże się najlepszy i jak spiszą się reprezentanci Polski?

Sprinty stylem klasycznym już tradycyjnie rozpoczną się od porannych eliminacji, a jako pierwsze na trasie w Oberstdorfie pojawią się biegaczki, których start zaplanowano na godzinę 9:15. Rywalizację otworzy Amerykanka Jessica Diggins, bowiem to ona wystartuje z numerem “jeden”. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych z pewnością będzie jedną z kandydatek do wysokich miejsc, bowiem w tym sezonie prezentuje dobrą formę sprinterską i zawsze plasuje się w ścisłej czołówce eliminacji. Jako piąta na trasę wyruszy liderka klasyfikacji sprintu Anamarija Lampić, która będzie starała się powiększyć swoją przewagę nad głównymi konkurentkami w walce o małą kryształową kulę w tej specjalności, czyli reprezentantkami Trzech Koron: Linn Svahn (nr 19) i Mają Dahlqvist (nr 17).

Na liście startowej jutrzejszych eliminacji są również inne zawodniczki z czołowej dziesiątki klasyfikacji sprintu, jak choćby Sophie Caldwell, Natalia Niepriajewa, Sadie Maubet Bjornsen czy Nadine Faehndrich. Z siódemką pobiegnie natomiast Therese Johaug, dla której będzie to czwarty w tym sezonie start w sprincie.

Wśród 69 zgłoszonych zawodniczek są cztery reprezentantki Polski. Jako 53. wystartuje Monika Skinder, z numerem 58 wyruszy Izabela Marcisz, z 67 debiutująca w zawodach Pucharu Świata Eliza Rucka, a z numerem 68 na plecach pobiegnie Magdalena Kobielusz.

Lista startowa eliminacji sprintu kobiet

Na liście startowej jutrzejszych eliminacji sprintu stylem klasycznym mężczyzn znalazło się 72 biegaczy, wśród których są niemal wszyscy najlepsi zawodnicy Pucharu Świata. Panowie wystartują o godzinie 9:50, a rywalizację otworzy Norweg Gjoeran Tefre. Pierwszym z faworytów, który pojawi się na trasie w Oberstdorfie będzie Johannes Hoesflot Klaebo startujący z numerem 6. Piętnaście sekund po Norwegu wyruszy Włoch Federico Pellegrino (nr 7), a zaraz po biegaczu z Półwyspu Apenińskiego pobiegnie Sindre Bjoernestad Skar. Z “dziesiątką” w czerwonej koszulce lidera klasyfikacji sprinterskiej wystartuje zwycięzca sprintu miejskiego w Dreźnie Francuz Lucas Chanavat. W grupie rozstawionych zawodników jest także Rosjanin Aleksander Bolszunow (numer 22).

O pucharowe punkty w Oberstdorfie powalczy również trzech reprezentantów Polski. Z numerem 37. wyruszy Maciej Staręga, który jutro stanie przed szansą na pierwszy w tym sezonie awans do ćwierćfinałów sprintu. O to nie będzie jednak łatwo, bowiem biegacz z Siedlec specjalizuje się w technice dowolnej i do najlepszej trzydziestki w “klasyku” nie awansował od blisko trzech lat. W Oberstdorfie pobiegną także Kamil Bury i Michał Skowron.

Lista startowa eliminacji sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.