PŚ w Oberstdorfie: Bezkonkurencyjne zwycięstwo Krafta, Stoch na podium

Stefan Kraft

W pierwszym konkursie na obiekcie w Oberstdorfie zwyciężył Austriak – Stefan Kraft. Drugie miejsce należy do młodego reprezentanta gospodarzy – Andreasa Wellingera, a podium dopełnił nasz rodak – Kamil Stoch.

W pierwszej serii na pierwszym miejscu plasował się Stefan Kraft, który po skoku na 227,5 m uzyskał 229,4 pkt. Zaraz za nim znajdował się zawodnik, który oddał najdłuższy skok tej serii – Andreas Welliner (234,5 m; 222,1 pkt.). Ze stratą niecałych 4 pkt. do drugiego Niemca plasował się Kamil Stoch, który poszybował na 222,5 m. Na 9. miejscu po pierwsze próbie znajdował się Piotr Żyła (214 m), 12. był Jan Ziobro (193 m), 13. był Maciej Kot (188,5 m), a 29. miejsce zajmował Dawid Kubacki (183,5 m). O kolejne punkty pucharowe nie powalczy Stefan Hula, który po skoku na jedyne 163,5 m zajął ostatecznie 36. miejsce. Rozbieżności pomiędzy długościami skoków, a miejscami jakie zajmują zawodnicy spowodowana jest ciągłymi zmianami belki startowej przez jury zawodów. Zmienny wiatr powodował, iż dla bezpieczeństwa zawodników belka co jakiś czas zmieniała swoje miejsce.

W serii finałowej po raz kolejny Stefan Kraft pokazał to on będzie dzisiejszym triumfatorem. Po skoku na 218 m uzyskał najwyższą łączną notę 439,9 pkt. Ze startą ponad 5 pkt. znalazł się reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger, który poleciał aż 222,5 m. Na trzecim miejscu pozostał Kamil Stoch, który poszybował na 217 m i zdobył 425,5 pkt. Najdłuższy skok tej serii należał do Daniela Andre Tande, któremu udało się polecieć na 229 m. Ostatecznie zajął on miejsce tuż za podium. Finalnie na 9. miejscu uplasował się Piotr Żyła, na tym samym miejscu w porównaniu do pierwszej serii znalazł się Jan Ziobro (12. pozycja), spadek zaliczył Maciej Kot zajmując ostatecznie 18. lokatę, a 28. miejsce należy dziś do Dawida Kubackiego.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.