PŚ w Oberstdofie: Kwalifikacje dla Nity Englund

fot.: wikipedia.org

fot.: wikipedia.org
fot.: wikipedia.org

Nita Englund wygrała kwalifikacje przed dzisiejszym konkursem kobiet w niemieckim Oberstdorfie. Drugie miejsce zajęła Elena Runggaldier, a trzecie Kaori Iwabuchi. Wśród pań, które nie musiały się kwalifikować najlepsza była zdecydowanie Sara Takanashi.

Nita Englund skokiem na 124 metry, wygrała dzisiejsze kwalifikacje przed konkursem indywidualnym pań w Oberstdorfie. Na drugim miejscu uplasowała się Elena Runggaldier (123 metry). Trójkę najlepszych zawodniczek uzupełniła Kaori Iwabuchi z Japonii, która oddała skok na 114 metrów.

Tuż za najlepszymi zawodniczkami kwalifikacji, na miejscu czwartym sklasyfikowana została Alexandra Kustova (114,5 metra). Piąta była Carina Vogt (116 metrów). Gianina Ernst po skoku na również 116 metrów, musiała zadowolić się miejscem szóstym.

Wśród zawodniczek, które nie musiały przechodzić kwalifikacji, najlepsza była zdecydowanie liderka Pucharu Świata – Sara Takanashi, która wylądowała na 131 metrze. Japonka uzyskała tą odległość skacząc z 15 belki startowej (na prośbę trenera), kiedy inne jej największe rywalki startowały z platformy wyżej. Yuki Ito również uzyskała bardzo dobrą odległość, skacząc na 129,5 metra.

Pełne wyniki kwalifikacji

Reprezentantki Polski nie biorą udziału w tych zawodach.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.