PŚ w Oberhofie: Zwycięski powrót polskiej dwójki

13:59, 12.01.2018 Kamil Karczmarek

Polska dwójka saneczkarska wróciła we wspaniałym stylu po chorobie Wojciecha Chmielewskiego. Chmielewski i Jakub Kowalewski wygrali Puchar Narodów do zawodów w Oberhofie. Kolejna dobra wiadomość to taka, że wszyscy Polacy awansowali do zawodów głównych.

Chmielewski/Kowalewski świetnie przejechali dzisiaj trasę w Oberhofie, szczególnie dolną część toru. Polacy osiągnęli wynik 41,002 i zdecydowanie pokonali rywali. Drudzy Łotysze Oskars Gudramowics/Peteris Kalnins stracili do naszego duetu 175 tysięcznych. Trzecie miejsce ze stratą 248 tysięcznych zajęli Niemcy Nico Semmler/Johannes Pfeiffer, którzy nie wystartują w jutrzejszych zawodach, gdyż 3 niemieckie dwójki mają już zapewniony awans.

Puchar Narodów dwójek

O wielkim szczęściu w Pucharze Narodów ponownie mówić może Natalia Wojtuściszyn. Polka awansowała do zawodów głównych z 12. pozycji, czyli ostatniej dającej kwalifikację. Kolejną zawodniczkę Ullę Zirnę polska saneczkarka wyprzedziła zaledwie o 2 tysięczne. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 10. miejsce ze stratą 4 dziesiątych części sekundy do zwycięskiej Jesiccy Tiebel.

Puchar Narodów kobiet

Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz ostatnio osiągają podobne czasy. Dzisiaj dwójkę naszych reprezentantów dzieliły zaledwie 2 tysięczne. Kurowski był 10., a Sochowicz 11. Polacy nie mieli większych problemów z awansem. Puchar Narodów wygrał Nico Gleirscher przed swoim bratem Davidem Gleirscherem i Christianem Paffe.