PŚ w Oberhofie: Zwycięski Martin Fourcade, dwaj bracia Boe na podium

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com

Martin Fourcade odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie w biegu pościgowym w Oberhofie. Francuz wyprzedził braci Boe: drugiego Johannesa oraz trzeciego Tarjeiego. Polacy nie zakwalifikowali się do sobotnich zawodów.

Do sobotniego biegu panowie przystąpili w kolejności miejsc zajmowanych podczas piątkowego sprintu. Jako pierwszy na trasę wyruszył Martin Fourcade. Francuz tylko raz spudłował, dobrze pobiegł (drugi czas dnia) i wygrał dzisiejsze zawody. Na podium stanęli również bracia Boe. Młodszy z nich, Johannes, uplasował się na drugiej lokacie, który był najszybszy, ale spudłował trzykrotnie. Jako jeden z trzech zawodników bezbłędnie strzelał Tarjei Boe, co pozwoliło mu być trzecim zawodnikiem biegu na dochodzenie.

Tuż za podium został sklasyfikowany Emil Hegle Svendsen. Norweg ruszał na trasę jako drugi, tylko z ośmiosekundową stratą do Fourcade’a, lecz podczas ostatniego strzelania spudłował. Piąte miejsce zajął Ukrainiec Dmytro Pidruchnyi, szóste Włoch Lukas Hofer, siódme Szwajcar Benjamin Weger, ósme Czech Michal Krcmar. Czołową dziesiątkę zamknęli Niemcy: dziewiąty Benedikt Doll oraz dziesiąty Arnd Peiffer. Polakom nie udało się zakwalifikować do biegu pościgowego.

Wyniku biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: Informacja własna.

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.