PŚ w Oberhofie: Zadecydowała jedna tysięczna

0

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de
fot. veltins-eisarena.de

Bardzo ciekawa była rywalizacja kobiet. Natalie Geisenberger pokonała Tatjanę Huefner zaledwie o jedną tysięczną część sekundy. Niemcy triumfowali również w sztafecie, Polacy zajęli 8. pozycję.

Pierwszy ślizg pań wygrała Tatjana Huefner, która o 39 tysięcznych części sekundy wyprzedzała Natalie Geisenberger. Walka w drugim przejeździe zapowiada się bardzo ciekawie i tak było. Ostatecznie wygrała Geisenberger, która uzyskała wynik 1:22.388. Huefner zajęła 2. miejsce ze stratą zaledwie jednej tysięcznej sekund. Trzecie miejsce zajęła Tatjana Iwanowa, która jako jedyna była w stanie powalczyć z Niemkami. Czwarte miejsce zajęła Dajana Eitberger, która po pierwszym ślizgu była dopiero 14.

Dosyć dobrze zaprezentowała się Ewa Kuls, która po pierwszej części zawodów była 15. ex aequo z Rosjanką Jekateriną Baturiną. W drugim ślizgu nasza saneczkarka spadła jednak na 17. lokatę. Łączny czas Polki to 1:23.168.

Wyniki zawodów kobiet

W klasyfikacji generalnej Geisenberger powiększyła przewagę nad Huefner. Trzecia w generalce jest Amerykanka Erin Hamlin. Ewa Kuls zajmuje 21. lokatę.

Klasyfikacja generalna PŚ

W rywalizacji sztafet wygrali Niemcy. Dzisiaj gospodarze w składzie Natalie Geisenberger, Felix Loch i Tobias Wendl/Tobias Arlt pokonali o 23 setne Rosjan (Tatjana Iwanowa, Roman Rjepiłow i Aleksander Denisiew/Władisław Antonow). Na najniższym stopniu podium stanęli Łotysze. Polacy w składzie Ewa Kuls, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski z czasem 2:23.171 zajęli 8. pozycję.

Wyniki sztafet

Klasyfikacja generalna PŚ

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.