PŚ w Oberhofie. Tarjei Boe najlepszy w emocjonującym biegu masowym

© Manzoni/IBU

Tarjei Boe został tryumfatorem drugiego biegu masowego rozgrywanego w ramach 44. edycji Pucharu Świata w biathlonie. Na drugim miejscu uplasował się Austriak, Felix Leitner, zaś trzecia lokata przypadła w udziale reprezentantowi Szwajcarii, Benjaminowi Wegerowi. Polacy nie startowali.

© Manzoni/IBU

Bieg ze startu wspólnego był ostatnią z konkurencji, w jakiej na trasach w Oberhofie rywalizowali mężczyźni. Zamknął on dwutygodniowy cykl zmagań panów w malowniczym niemieckim miasteczku nieodłącznie kojarzącym się z biathlonem. Do rozegrania pozostał tu jeszcze bieg masowy pań. Rozpocznie się on o godzinie 15:00. Następnie rywalizacja przeniesie się do włoskiej Anterselvy, która przed rokiem była gospodarzem biathlonowego czempionatu.

Niedzielne zmagania dostarczyły sympatykom biathlonu wielu emocji. W niezwykle dynamicznej konkurencji, jaką jest bieg masowy, co rusz byliśmy świadkami niespodziewanych zwrotów akcji. W iście zimowych warunkach po jedenaste pucharowe zwycięstwo w karierze sięgnął Norweg, Tarjei Boe, który zanotował jeden błąd na strzelnicy. O ile tryumfu starszego z braci Boe nie należy traktować w kategoriach niespodzianek, o tyle niemałym zaskoczeniem (by nie rzec – sensacją) są nazwiska tych, którzy znaleźli się na pozostałych stopniach podium.

Drugą lokatę w niemieckich zawodach zajął Austriak, Felix Leitner, dla którego był to najlepszy występ w historii jego pucharowych startów. Stracił on do zwycięzcy 3,6 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Szwajcarii, Benjamin Weger, który już po raz piąty znalazł się w gronie trzech najlepszych biathlonistów w zawodach tej rangi. Jego strata do starszego z braci Boe wyniosła 7,8 sekundy. Zarówno Szwajcar, jak i Austriak byli bezbłędni na strzelnicy.

W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Włoch, Lukas Hofer, Simon Eder z Austrii oraz reprezentant Rosji, Matwiej Jelisiejew. Siódmą lokatą musiał zadowolić się lider klasyfikacji Pucharu Świata, Johannes Thingnes Boe. Na jedenastym miejscu zmagania zakończył tryumfator biegu masowego z Hochfilzen, Arnd Peiffer, który spadł na drugą pozycję w klasyfikacji biegu masowego. Po zawodach w Oberhofie na pierwsze miejsce w tejże konkurencji awansował Tarjei Boe. Polacy nie brali udziału w niedzielnej rywalizacji.

Wyniki biegu masowego mężczyzn

Źródło: informacja własna