PŚ w Oberhofie. Sprint biathlonistek bez Hojnisz-Staręgi (lista startowa)

Miłośnicy okrągłych liczb będą wyjątkowo zadowoleni z widoku listy startowej przed jutrzejszym sprintem biathlonistek w Oberhofie. Na starcie zobaczymy bowiem dokładnie 100 zawodniczek. Względem poprzedniego weekendu w kadrze Polski doszło do pewnych zmian w składzie.

Magdalena Gwizdoń (fot. M. Król)

W jutrzejszym biegu, który rozpocznie się o godzinie 14:30, nie zobaczymy Moniki Hojnisz-Staręgi. Liderka naszej kadry, która zasygnalizowała w ubiegły weekend powrót do dobrej formy, ma zamiar trenować w Obertillach. Na starcie sprintu nie ujrzymy też Joanny Jakieły. W ich miejsce trener Michael Greis desygnował doświadczoną Magdalenę Gwizdoń oraz Karolinę Pitoń.

Zawodniczką, która stanie jutro jako pierwsza na starcie, będzie Niemka Maren Hammerschmidt. Pierwszą Polką na trasie będzie Kamila Żuk (numer 13), kolejną – Kinga Zbylut (34), Karolina Pitoń wystartuje jako 61., a Magdalena Gwizdoń – 83. Największe faworytki biegu wystartują w połowie stawki – Marte Olsbu Roeiseland  z numerem 23, Dorothea Wierer jako 39., a Tiril Eckhoff, która zdominowała ubiegły weekend – z 41. numerem startowym.

Pełna lista startowa

Warto przypomnieć, że po sprincie nie odbędzie się tym razem bieg pościgowy. Panie powalczą natomiast w sztafetach i biegu masowym.

źródło: informacja własna/biathlonworld com (lista startowa)