PŚ w Oberhofie. Słoweńskie podium. Twardosz poza finałem

16:31, 13.03.2022 Łukasz Serba
reo

Słowenka Ursa Bogataj odniosła kolejne w tym sezonie pucharowe zwycięstwo. Podopieczna Zorana Zupancica okazała się najlepsza w finałowym konkursie Pucharu Świata kobiet w niemieckim Oberhofie (HS 100). Dwukrotna mistrzyni olimpijska wyprzedziła swoje rodaczki - Nikę Kriżnar oraz Emę Klinec. Jedyna Polka w niedzielnych zmaganiach - Anna Twardosz zajęła 38. miejsce.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Słoweńska dominacja na niemieckiej ziemi

Triumfatorka Letniego Grand Prix oddała skoki na odległości 95,5 m oraz 100 m, co dało jej łączną notę 277,4 pkt. Dla skoczkini z Lublany było to trzecie w tym sezonie (i notabene w karierze) zwycięstwo. Na podium stanęły również jej koleżanki ze słoweńskiej ekipy - druga była Nika Kriżnar (97,5 m, 93 m; 273,1 pkt), a trzecia Ema Klinec (91,5 m, 96,5 m; 262,4 pkt). Kolejne lokaty zajęły zdobywczyni Kryształowej Kuli - Austriaczka Marita Kramer (93,5 m, 92,5 m) oraz Niemka Katharina Althaus (90 m, 96,5 m). Czołową szóstkę zamknęła trzecia z podopiecznych Zorana Zupancica - Spela Rogelj (100 m, 87 m), która po dzisiejszych zawodach zakończyła sportową karierę.

Jedyna startująca Polka - Anna Twardosz, po skoku na odległość 69,5 m, zajęła 38. pozycje.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu

W klasyfikacji generalnej cyklu zwycięska Kramer zainkasowała na swoim koncie 1316 oczek. Druga była Kriżnar (1191 pkt), a trzecia Bogataj (1151 pkt). W sezonie olimpijskim punkty zdobywały dwie reprezentantki Polski - 42. była Kinga Rajda (35 pkt), a 45. Nicole Konderla (19 pkt).

Pełna klasyfikacja końcowa Pucharu Świata kobiet w sezonie 2021/22

W klasyfikacji Pucharu Narodów bezkonkurencyjne okazały się Słowenki (4570 pkt), przed Austriaczkami (3823 pkt) oraz Japonkami (2213 pkt).