PŚ w Oberhofie. Rewelacyjny występ Hojnisz-Staręgi. Świetna passa Eckhoff trwa

13:29, 09.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:14, 09.01.2021

Tiril Eckhoff odniosła drugie z rzędu zwycięstwo podczas weekendu pucharowych zmagań w Oberhofie. Drugie miejsce zajęła Marte Olsbu Roiseland, a trzecie Lisa Theresa Hauser. Świetnie spisała się Monika Hojnisz-Saręga. Podopieczna Michaela Greisa awansowała w biegu pościgowym z siedemnastej na szóstą lokatę.

Dzisiejsze zawody dostarczyły nam takich emocji, do jakich przyzwyczaiła nas w poprzednim sezonie Monika Hojnisz-Staręga. Polka startowała jako siedemnasta z niewielką stratą do czołowej dziesiątki. Podopieczna trenera Michaela Greisa spisała się świetnie. Na strzelnicy tylko raz spudłowała, a na trasie zaprezentowała się najlepiej w sezonie. Monika uzyskała bowiem dwunasty czas biegu. To dało jej rewelacyjną, szóstą lokatę, a co za tym idzie - udział w ceremonii kwiatowej. Rezultat Hojnisz-Staręgi jest oczywiście zdecydowanie najlepszym uzyskanym przez polskich biathlonistów w tym sezonie.

Triumf odniosła rewelacyjna Tiril Eckhoff. Dla Norweżki to czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich startach. Po triumfie w sprincie dziś dwukrotnie myliła się na strzelnicy i musiała walczyć z koleżanką z reprezentacji do ostatnich metrów. Marte Olsbu Roiseland, która była bezbłędna, nie dała jednak rady pokonać Tiril na ostatnich metrach. Liderka Pucharu Świata ostatecznie zajęła drugie miejsce. Drugi raz w karierze i drugi raz w Oberhofie na podium stanęła Lisa Theresa Hauser. Austriaczka musiała pokonywać jedną rundę.

Hojnisz-Staręga na ostatnią rundę biegową wybiegła z trzema zawodniczkami. Szybko od grupy odłączyła się ostatecznie czwarta Rosjanka Swietłana Mironowa (2 pudła). Piąte miejsce zajęła najlepsza z Francuzek Anais Chevalier-Bouchet (2). Z reprezentantką biało-czerwonych na ostatnich metrach przegrała z kolei Dorothea Wierer. Niemniej Włoszka strzelała dziś bezbłędnie i zaliczyła duży awans. Ruszała ona bowiem z 31. lokaty.

W czołowej dziesiątce uplasowały się również Szwedka Hanna Oeberg (4 karne rundy i spadek z drugiej lokaty), Elena Kruchinkina (2) oraz Linn Persson (1). Słabo spisały się pozostałe Polki. Kamila Żuk spadła z 42. na 43. pozycję (4 pudła), a Kinga Zbylut z 41. na 54 (8).