PŚ w Oberhofie: Powrót saneczkarzy do Niemiec

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Do końca sezonu w saneczkarstwie pozostały jedynie rundy rozgrywane w Niemczech. Teraz saneczkarzy czeka start na torze w Oberhofie. Będzie to także próba generalna przed mistrzostwami świata w Soczi.

Najbardziej liczymy na dwójkę Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, która ma za sobą udane starty w Lillehammer i Siguldzie. W sprincie na łotewskim torze polska dwójka zajęła 6. miejsce, wyrównując najlepszy wynik w karierze osiągnięty w Oberhofie. Polacy powalczą o kolejne podium w Pucharze Narodów oraz osiągnięcie największego sukcesu w karierze startów w Pucharze Świata. W Siguldzie atut własnego toru wykorzystali Łotysze. Zobaczymy, czy także na niemieckim torze będą w stanie rywalizować z Niemcami.

Ostatnio kwalifikacji nie przebrnęli Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski i Klaudia Domaradzka. Dla Sochowicza i Domaradzkiej był to tylko miejmy nadzieję wypadek przy pracy. Tarnawski wciąż czeka na awans do zawodów głównych. W jedynkach mężczyzn w ostatnich pięciu zawodach wygrywał inny zawodnik. To oznacza, że rywalizacja jest bardzo wyrównana. Po świetnym weekendzie w Siguldzie Julia Taubitz wyprzedziła Tatjanę Iwanową w klasyfikacji generalnej. Niemka i Rosjanka mają znaczącą przewagę nad rywalkami. Weekend w Oberhofie zakończą zawody drużynowe. Polacy powalczą o czołową ósemkę, a Niemcy o pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Program Pucharu Świata w Oberhofie:

Piątek – Puchar Narodów

Sobota

10:10 1. ślizg jedynek mężczyzn
11:45 2. ślizg jedynek mężczyzn
13:20 1. ślizg dwójek
14:40 2. ślizg dwójek

Niedziela

9:30 1. ślizg jedynek kobiet
10:55 2. ślizg jedynek kobiet
13:00 zawody drużynowe

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.