PŚ w Oberhofie. Polska dwójka najlepiej w sezonie, sobotnie sukcesy Niemców

fot. bild.de

Saneczkarska dwójka reprezentująca Niemcy, Toni Eggert i Sascha Benecken, oraz X zwyciężyli w sobotnich zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w Oberhofie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się tuż za pierwszą dziesiątką, a Mateusz Sochowicz zajął osiemnastą lokatę.

fot. bild.de

Thomas Steu i Lorenz Koller z Austrii przegrali pierwsze zawody PŚ w tym sezonie. Tydzień temu w Altenbergu wyrwali Eggertowi i Beneckenowi zwycięstwo o mniej niż jedną setną sekundy. Dziś gospodarze z Niemiec zrewanżowali się z nawiązką, zdecydowanie wygrywając oba ślizgi. Austriakom na osłodę pozostało miejsce drugie i utrzymanie palmy pierwszeństwa klasyfikacji generalnej. Podium w Oberhofie uzupełniła druga dwójka z Austrii – Mueller i Rastner.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wystartowali po raz drugi w sezonie i poprawili wynik z Igls o cztery lokaty. Zajęli jedenaste miejsce, a do czołowej dziesiątki zabrakło im nieco poniżej 0.05 sekundy.

Wyniki – dwójki

Murowanym faworytem do zwycięstwa w konkurencji jedynek był doświadczony Felix Loch. Nie zawiódł  oczekiwań rodaków i zwyciężył na domowym torze, utrzymując passę kolejnych zwycięstw. Po pierwszym ślizgu prowadził rodak Locha, Johannes Ludwig, ale minimalnie przegrał na ostatnich zakrętach. Z pierwszego podium w sezonie cieszy się natomiast rewelacja poprzedniej kampanii, Austriak Jonas Mueller. Mateusz Sochowicz zanotował dwa równe przejazdy i zajął osiemnaste miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi niepokonany Loch, a Sochowicz jest 23.

Wyniki – mężczyźni

źródło: tsbv.de/fil-luge.org