PŚ w Oberhofie. Polska dwójka na 12. pozycji

15:01, 15.01.2022 Kamil Karczmarek

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w zawodach dwójek na Pucharze Świata w Oberhofie. Wygrali Toni Eggert i Sascha Benecken, a w jedynkach triumfował Johannes Ludwig.

Dwójki

W piątek Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski dobrze rozpoczęli zmagania w Oberhofie. W Pucharze Narodów zajęli 4. miejsce, a w dodatkowym sprincie (test nowego formatu z czasem reakcji nie był zaliczany do PŚ) uplasowali się na 9. pozycji. Po pierwszym przejeździe polska dwójka plasowała się na 12. miejscu. Po swoim drugim ślizgu Polacy objęli prowadzenie, ale nie zdołali nikogo wyprzedzić. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 12. lokacie ze stratą sekundy. Po pewne zwycięstwo sięgnęli Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy pokonali Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta o ponad trzy dziesiąte sekundy.

Jedynki mężczyzn

Wcześniej rozegrano zawody mężczyzn, w których zabrakło Kacpra Tarnawskiego. Polak odpadł w Pucharze Narodów. Rywalizację zdominowali reprezentanci Niemiec. Johannes Ludwig, Max Langenhan i Felix Loch zajmowali trzy pierwsze miejsca już po pierwszym ślizgu. W drugiej części zawodów czołowa trójka pozostała bez zmian. Ludwig potwierdził swoją dominację w tym sezonie, triumfując z przewagą ponad trzech dziesiątych sekundy. Niemiec zapewnił sobie wygraną w końcowej klasyfikacji generalnej.