PŚ w Oberhofie. Polska drużyna na 9. miejscu

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W Oberhofie zakończyła się przedostatnia runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Reprezentacja Polski zajęła 9. miejsce w zawodach drużynowych. Klaudia Domaradzka była 22. w jedynkach.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki kobiet

W rywalizacji głównej kobiet wystartowała Klaudia Domaradzka. W pierwszym przejeździe Polka miała najsłabszy, 26. czas. W drugiej części zawodów znacznie się poprawiła i wyprzedziła aż cztery rywalki. Tym samym zakończyła zawody na 22. pozycji. Wygrała Madeleine Egle, która wyprzedziła cztery Niemki. Austriaczka po pierwszym ślizgu miała 116 tysięcznych przewagi nad Julią Taubitz, a w drugim przejeździe utrzymała dwie setne. Trzecia była Anna Berreiter po awansie z szóstego miejsca.

Wyniki

Sztafeta

Nasz kraj w zawodach drużynowych reprezentowali: Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski oraz Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy uplasowali się na 9. miejscu z czasem 2:24,773. Po zwycięstwo z półsekundową przewagą nad Łotwą sięgnęli Niemcy (Julia Taubitz, Johannes Ludwig i Toni Eggert/Sascha Benecken). Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Austrii.

Wyniki

źródło: informacja własna