PŚ w Oberhofie. Niewiarygodny wyczyn Polaków. Sztafeta na podium

fot. Fil Luge

Niesamowicie potoczyła się dzisiejsza sztafeta zaliczana do saneczkarskiego Pucharu Świata. Polacy w składzie Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka oraz duet Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, zajęli historyczne trzecie miejsce. Wygrali Niemcy przed Austriakami.

fot. Fil Luge

Ostatni dzień rywalizacji w Oberhofie przyniósł dla polskiej osady niesamowite rozstrzygnięcia. Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka oraz duet Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w tyle pozostawili chociażby taką nację jak Rosja. Dzięki temu uplasowali się na historycznym trzecim miejscu w Pucharze Świata. To pierwsze miejsce w czołowej trójki sztafety z kraju nad Wisłą w historii. Strata do najlepszych Niemców była spora, bo wyniosła 1,118 sek. Drugiej Austrii do zwycięstwa zabrakło 0,036 sek.

Pełne wyniki

W Niemczech walczyły dzisiaj także kobiece jedynki. Najlepsze okazały się reprezentantki gospodarzy. Triumfowała Dajan Eitberger o 0,072 sek. przed Natalie Geisenberger. Kendija Aparjode z Łotwy stanęła na najniższym stopniu podium ze stratą 0,169 sek. Jedyna Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu, zajęła 20. lokatę. Klaudia Domaradzka straciła 1,122 sek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj