PŚ w Oberhofie. Niesamowita Eckhoff najlepsza w trzecim starcie z rzędu. Dwie Polki z punktami

15:51, 14.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:19, 14.01.2021

Tiril Eckhoff nie zatrzymuje się. Norweska biathlonistka odniosła piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich startach. Dzisiaj najlepsza była w sprincie w Oberhofie, mimo że nie strzelała na czysto. Drugie miejsce zajęła Dorothea Wierer, a trzecie Lisa Theresa Hauser. Dwie Polki, Kinga Zbylut oraz Kamila Żuk, ukończyły zmagania w czołowej czterdziestce.

Jeśli indywidualna rywalizacja w Oberhofie, to zwycięstwo Tiril Eckhoff. 30-letnia zawodniczka odniosła triumf w czwartkowym sprincie. Dla wiceliderki Pucharu Świata to trzeci z rzędu triumf w zmaganiach najwyższej rangi. W ostatnich sześciu startach Eckhoff pięciokrotnie okazywała się najlepsza. Dzisiaj Tiril nie była bezbłędna - podczas strzelania w pozycji stojącej raz spudłowała. Na trasie jednak uzyskała najlepszy czas i na mecie zameldowała się o 9,3 sekundy przed drugą Dorotheą Wierer. Włoszka po bezbłędnym strzelaniu i niezłym biegu powróciła na podium.

W czołowej trójce uplasowała się także Lisa Theresa Hauser. Austriacka biathlonistka w tym sezonie zrobiła ogromny progres w biegu, co pozwala jej osiągać tak dobre rezultaty. Dla bezbłędnej dziś 27-letniej zawodniczki to trzecie trzecie miejsce w ostatnich trzech startach. Blisko podium znalazły się dwie Francuzki - czwarta była Justine Braisaz-Bouchet (10/10), a piąta Anais Chevalier-Bouchet (9/10). Szóste miejsce zajęła najlepsza z Niemek Franziska Preuss (9/10), a siódme już druga z Austriaczek Julia Schwaiger (10/10).

Na ósmej i dziewiątej pozycji uplasowały się siostry Oeberg - odpowiednio Hanna i Elvira. Obie musiały pokonywać dodatkowe 150 metrów. Dziesiątkę zamknęła Marketa Davidova (8/10). Dwie Polki wywalczyły punkty podczas dzisiejszych zmagań. 34. miejsce zajęła Kinga Zbylut, która raz spudłowała. Pięć lokat niżej została sklasyfikowana Kamila Żuk (2 karne rundy). Dużo dalej w klasyfikacji zawody ukończyły pozostałe podopieczne Michaela Greisa. Magdalena Gwizdoń była 69. (1), a Karolina Pitoń 75. (2).