PŚ w Oberhofie. Mateusz Sochowicz wysoko w Pucharze Narodów

12:04, 15.01.2021 Kamil Karczmarek

Saneczkarze po raz drugi w tym sezonie zawitali do Oberhofu. Tradycyjnie zawody Pucharu Świata poprzedził Puchar Narodów. Najlepiej z Polaków zaprezentował się w nim Mateusz Sochowicz, który zajął 4. miejsce.

Sochowicz był jednym z najlepszych zawodników w kwalifikacjach. Polski saneczkarz zajął świetne 4. miejsce ze stratą 271 tysięcznych do zwycięzcy, którym był David Gleirscher. Mistrz olimpijski wyprzedził o 53 tysięczne Gintsa Berzinsa i o 180 tysięcznych Reinharda Eggera. Niestety, do mety nie dojechał drugi z Polaków, Kacper Tarnawski. Tym samym awans wywalczył jedynie Mateusz Sochowicz.

Jedynki mężczyzn

Wśród pań również kwalifikację wywalczyła tylko jedna z reprezentantek Polski. Była to Klaudia Domaradzka, która uplasowała się na 11. miejscu ze stratą blisko sześciu dziesiątych sekundy. Druga z Polek, Natalia Jamróz zajęła 26. pozycję, tracąc ponad półtorej sekundy. Najlepsze okazały się Amerykanki. Wygrała Summer Britcher przed Ashley Farquharson. Podium uzupełniła Hannah Prock.

Jedynki kobiet

W Pucharze Narodów dwójek nie było polskich saneczkarzy. To dlatego, że Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski mieli zapewniony awans do zawodów głównych. W czołowej trójce uplasowały się duety: Tristan Walker/Justin Snith, Robin Geueke/David Gamm i Tomas Wawercak/Matej Zmij.

Dwójki

Podczas Pucharu Świata w Oberfohie w sobotę zostaną rozegrane jedynki mężczyzn i dwójki. W niedzielę rywalizować będą kobiety.