PŚ w Oberhofie: Martin Fourcade zwycięża drugi raz z rzędu

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com

Oberhof po raz kolejny okazał się szczęśliwy do Martina Fourcade’a. Francuz najlepiej spośród wszystkich startujących biatlonistów spisał się w biegu masowym na dystansie 15 kilometrów. Podium uzupełnili Arnd Peiffer z Niemiec oraz rodak zwycięzcy, Simon Desthieux.  

Podobnie, jak w przypadku pań, tak również u mężczyzn aura nie „rozpieszczała” zawodników, którzy zmagali się nie tylko z konkurentami, ale i z silnie wiejącym wiatrem i mgłą, które skutecznie utrudniały przede wszystkim wizyty na strzelnicy. Martin Fourcade, oddając zaledwie dwa niecelne strzały (co było najlepszym rezultatem w całej stawce; jedynie Simon Schempp również pomylił się dwa razy), o nieco ponad 20 sekund pokonał Arnda Peiffera (+20,1 sek) z Niemiec i swego kolegę z reprezentacji, Simona Desthieux (+20,3 sek). Zawodnicy ci, trzykrotnie myląc się na strzelnicy, musieli przebiec dodatkowe 450 metrów, co znalazło swe odbicie w klasyfikacji biegu. Tym samym dzisiejsze zwycięstwo pięciokrotnego mistrza olimpijskiego było jego ósmym indywidualnym tryumfem odniesionym w Oberhofie.

Zwycięzca poprzedniego biegu masowego, który odbył się w trwającej edycji Pucharu Świata, Johannes Thingnes Bø, nie wziął udziału w dzisiejszej rywalizacji. Norweg – z powodu narodzin dziecka – nie startuje w styczniowych biegach pucharowych.

Polacy, po słabym występie w piątkowym biegu sprinterskim, nie uzyskali prawa startu w biegu masowym.

Po startach w Oberhofie rywalizacja pucharowa przeniesie się do Ruhpolding, gdzie 16 stycznia biathloniści konkurować będą w sprincie, 18 stycznia – w biegu sztafetowym, zaś 19 stycznia – na zakończenie zmagań na niemieckiej ziemi – w biegu pościgowym.

Wyniki biegu masowego mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.