PŚ w Oberhofie. Loch śrubuje rekordy, polska dwójka na 13. miejscu

fot. bild.de

Kolejnym zwycięstwem Felixa Locha zakończyła się rywalizacja panów w Pucharze Świata saneczkarzy w Oberhofie. W zmaganiach dwójek zwyciężyli Austriacy – Thomas Steu i Lorenz Koller.

fot. bild.de

W standardowych zawodach saneczkarskich z cyklu PŚ, składających się z dwóch przejazdów, Felix Loch nie znalazł jeszcze pogromcy. W Oberhofie, oprócz wygrania obu ślizgów, pobił zarówno rekord startu, jak i rekord przejazdu po całej trasie (42.673). Na dalszych stopniach podium uplasowali się dwaj Austriacy, Jonas Mueller i David Gleirscher. Jedyny Polak w stawce, Mateusz Sochowicz, był dziś 22.

Wyniki – jedynki mężczyzn

W zawodach dwójek o zwycięstwie zadecydowało jedynie dziewięć tysięcznych sekundy. Czwarty po pierwszym przejeździe duet z Austrii, Thomas Steu i Lorenz Koller, pobili rekord toru w trakcie drugiej próby. Pomimo początkowej przewagi niemal jednej dziesiątej sekundy nad Austriakami, Tobias Wendl i Tobias Arlt musieli zadowolić się więc drugim miejscem. Czołową trójkę uzupełnili bracia Sicsowie z Łotwy. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski stracili 922 tysięcznych sekundy do Steu i Kollera, co dało im trzynastą lokatę.

Wyniki – dwójki 

Jutro na trasie pojawią się panie, w tym jedna Polka, Klaudia Domaradzka

źródło: fil-luge.org