PŚ w Oberhofie: Lisa Vittozzi z kolejnym zwycięstwem, Polki bez błysku

fot. M. Król

fot. M. Król

Sobotni bieg pościgowy pań upłynął pod znakiem trudnych warunków wietrznych. W tych okolicznościach najlepsza okazała się Włoszka Lisa Vittozzi, która obroniła swoją pozycję z biegu sprinterskiego. Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz zajmując 30. miejsce.

Dzisiejsza zwyciężczyni nie trafiła dziś dwukrotnie w tarczę. Drugie miejsce zajęła Słowaczka Anastasija Kuźmina, która zanotowała za to aż 4 pudła i blisko piętnaście sekund straty do Włoszki.  Trzecia lokata przypadła Francuzce Chevalier. Na uwagę zasługuje solidny występ Dorothei Wierer, która awansowała z 24. pozycji w sprincie na 5. lokatę w biegu pościgowym, zaliczając ponadto upadek na trasie. Rekordowy awans stał się także udziałem Niemki Preuss, która wskoczyła na 6. pozycję z 45. w sprincie.

Polki ponownie popełniły sporo błędów na strzelnicy. Monika Hojnisz spudłowała pięciokrotnie i straciła do zwyciężczyni blisko trzy minuty. Kinga Zbylut zajęła 35. lokatę z czterema pudłami, warto jednak nadmienić, że Kinga awansowała dziś 24 pozycje w górę. Kamila Żuk miała natomiast 6 pudeł, co dało jej 46. miejsce. Pod względem biegowym nasze reprezentantki ulokowały się solidarnie w trzeciej i czwartej dziesiątce. Karolina Pitoń nie zdecydowała się na start w dzisiejszym biegu.

Panie pojawią się jeszcze raz na starcie w Oberhofie, przystępując jutro do biegu sztafetowego.

Pełna lista wyników.

Źródło: Informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.