PŚ w Oberhofie. Laegreid z czwartym zwycięstwem w sezonie, Polacy bez punktów

Fot. © Manzoni/IBU

Sturla Holm Laegreid z Norwegii zwyciężył w biegu pościgowym rozgrywanym w Oberhofie. Za jego plecami zmagania na dystansie 12,5 kilometra ukończyli jego rodacy – Johannes Dale i Tarjei Boe. Polacy znaleźli się poza punktowaną czterdziestką.

Fot. © Manzoni/IBU

Po piątkowych sprintach rozgrywanych w Oberhofie nadszedł czas na drugi dzień rywalizacji w popularnym niemieckim ośrodku sportów zimowych. Tym razem zawodnicy i zawodniczki walczyli o kolejne pucharowe punkty w biegach pościgowych. Był to czwarty tego typu bieg w trwającej edycji biathlonowego Pucharu Świata. W trzech poprzednich startach tryumfowali: Sebastian Samuelsson ze Szwecji, Quentin Fillon Maillet z Francji oraz Norweg, Sturla Holm Laegreid.

W mglistych warunkach panujących na trasie w miejscowości położonej w Turyngii najlepiej poradził sobie Sturla Holm Laegreid, który – mimo dwóch błędów na strzelnicy – o 15,6 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Johannesa Dale, także dwukrotnie mylącego się w strzelaniu. Podium uzupełnił starszy z braci Boe – Tarjei, który musiał pokonać dodatkowe 450 metrów. Dosyć słabo spisał się Johannes Thingnes Boe. Zanotował on aż siedem „pudeł”. W efekcie – mimo startu z przewagą 22 sekund nad Laegreidem – na linię mety wbiegł ponad 46 sekund po nim.

Nie zachwycili także reprezentanci Polski, którzy zajęli miejsca w szóstej dziesiątce. Na 57. lokacie – z czterema pudłami na koncie – zmagania zakończył Andrzej Nędza-Kubiniec, zaś 59. był Grzegorz Guzik. Popełnił on aż dziewięć błędów na strzelnicy.

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań z udziału w nich zrezygnował Ukrainiec, Dmytro Pidruchnyi. W związku z tym w biegu wzięło udział pięćdziesięciu dziewięciu, a nie sześćdziesięciu zawodników.

W niedzielę zawodników i zawodniczki czeka rywalizacja w biegach sztafetowych. O godzinie 11:30 ma rozpocząć się sztafeta mieszana, zaś na godzinę 14:40 zaplanowano rozpoczęcie pojedynczej sztafety mieszanej.

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: informacja własna