PŚ w Oberhofie: Kuzmina zwycięża w sprincie, Nowakowska szósta

13:46, 04.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 16:58, 04.01.2018

fot: Szymon Sikora / PZBiath

Puchar Świata w biathlonie przeniósł się do niemieckiego Oberhofu. Dzisiaj zawodniczki rywalizowały w sprincie. Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniosła Anastazja Kuzmina. Bardzo dobry występ zaliczyła Weronika Nowakowska, która zajęła 6. miejsce.

Kuzmina była bardzo szybka na trasie, a na strzelnicy pomyliła się tylko raz. To pozwoliło reprezentantce Słowacji, by po raz trzeci w tym sezonie zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata. Druga Kasia Makarainen, również na strzelnica popełniła jeden błąd ale na mecie do zwyciężczyni traciła ponad 35 s. Na najniższym stopniu podium ze stratą 40,1  stanęła Czeszka Weronika Vitkova.

Najlepszy wynik w tym sezonie uzyskała Weronika Nowakowska. Polka po jednym niecelnym strzale zajęła 6. pozycję i do Kuzminy straciła 1:07,6. Magdalena Gwizdoń oraz Krystyna Guzik także na strzelnicy myliły się tylko raz, ale słabsza dyspozycja w biegu sprawiła, że Polski uplasowały się kolejno na 19 i 20. miejscu. Punkty zdobyła jeszcze powracająca do Pucharu Świata Monika Hojnisz, która po dwóch pudłach zajęła 34. lokatę.