PŚ w Oberhofie: Kolejne zwycięstwo Norweżek, Polki trzynaste

0
fot. langrenn.com

Norweżki odniosły kolejne sztafetowe zwycięstwo w tym sezonie. W Oberhofie liderki Pucharu Narodów wyprzedziły o ponad 20 sekund drugie Szwedki. Trzecie miejsce zajęły Francuzki. Polki w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Magdalena Gwizdoń, uplasowały się na dwunastej lokacie.

Reprezentantki Polski szanse na miejsce w ścisłej czołówce straciły już na początku drugiej zmiany. Jako pierwsza wyruszyła jednak Monika Hojnisz-Staręga. Polka w pozycji leżącej była bezbłędna. W pozycji stojącej popełniła tylko jeden błąd i na ostatnie dwa kilometry wybiegła w czołowej czwórce. Na tej rundzie biegowej brązowa medalistka mistrzostw świata straciła kilka sekund, ale doprowadziła polską drużynę na czwartej lokacie. Niestety startująca na drugiej zmianie Kamila Żuk zaliczyła karną rundę podczas pierwszego pobytu na strzelnicy, a łącznie pięciokrotnie dobierała. Na trasie Polka nieźle się spisała (piąty czas biegu). Na półmetku rywalizacji Polki plasowały się na dwunastej lokacie. Trzecia Kinga Zbylut dołożyła karną rundę, ale awansowała na jedenaste miejsce. Niestety Magdalena Gwizdoń słabo zakończyła naszą sztafetę – pobiegła wolno, a na strzelnicy w pozycji leżącej zaliczyła karną rundę. Biało-czerwone ostatecznie uplasowały się na trzynastej lokacie.

Triumf trzeci raz w tym sezonie odniosły Norweżki, tym razem w składzie: Synnoeve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Marte Olsbu Roiseland oraz Tiril Eckhoff. Bardzo wysoką formę pokazały przede wszystkim dwie ostatnie zawodniczki – Olsbu Roiseland odrobiła straty do pierwszej drużyny, a Eckhoff podczas ostatniego pobytu na strzelnicy zaprezentowała się najlepiej. Obydwie biathlonistki znakomicie spisały się na trasie. Drugie miejsce ze stratą 21,1 s zajęły Szwedki w stracie Elvira Oeberg, Linn Persson, Mona Brorsson i Hanna Oeberg. Na podium zostały sklasyfikowane również Francuzki – Julia Simon, Anais Bescond, Celia Aymonier i Justine Braisaz. One straciły z kolei 33,1 s.

Czwarte miejsce zajęły reprezentantki gospodarzy. Piąte były Szwajcarki, które mogły dziś nawet wygrać. Na szóstej lokacie zostały sklasyfikowane Ukrainki, siódmym Rosjanki, ósmym Białorusinki, dziewiątym Włoszki, a dziesiątym Czeszki.

wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.