PŚ w Oberhofie. Kolejne podium Polaków w Pucharze Narodów

12:46, 14.01.2022 Kamil Karczmarek

Dzień przed zawodami Pucharu Świata w Oberhofie rozegrano zmagania w Pucharze Narodów, czyli kwalifikacje do właściwej rywalizacji. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 3. miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

W konkurencji dwójek tak naprawdę nie było kwalifikacji, gdyż do zawodów głównych awansowało wszystkie 10 dwójek. Trzeci czas - 41,860 uzyskali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polacy prawie o jedną dziesiątą sekundy przegrali Tristanem Walkerem i Justinem Snithem. Drugie miejsce zajęli Hannes Orlamuender i Paul Gubitz.

Jedynki

Oprócz dwójki do zawodów głównych awansowała także Klaudia Domaradzka. Reprezentantka Polski w kwalifikacjach była 12. ze stratą blisko pół sekundy do Natalie Maag. Szwajcarka wyprzedziła Tatjanę Iwanową i Cheyenne Rosenthal. W głównej rywalizacji zabraknie Kacpra Tarnawskiego. Polski saneczkarz w Pucharze Narodów zajął dopiero 28. miejsce. Na podium stanęli Niemcy - Chris Eissler i David Noessler oraz Łotysz Arturs Darznieks.