PŚ w Oberhofie: Fantastyczny wynik Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego

15:39, 04.02.2017 Kamil Karczmarek

W zawodach Pucharu Świata w Oberhofie Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski osiągnęli swój najlepszy wynik w karierze. Polska dwójka zajęła 6. miejsce. Wygrali Tobias Wendl/Tobias Arlt. Zawody jedynek mężczyzn wygrał Felix Loch.

Po pierwszym ślizgu Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajmowali 7. miejsce. W ubiegłym roku podczas zawodów w Soczi Polacy uplasowali się właśnie na 7. lokacie. Przed drugim ślizgiem Polacy mieli szanse na osiągnięcie najlepszego rezultatu w karierze startów w pucharze świata. W drugim przejeździe Polacy popełnili błędy i nieznacznie po swoim ślizgu przegrywali z Rosjanami Władisławem Jużakowem i Jurijem Prokorowem. Później jednak znalazły się dwójki, które pojechały wolniej od Polaków. Ostatecznie polski duet zajął 6. lokatę.

Zawody wygrali Tobias Wendl/Tobias Arlt, którym dzisiaj udało się pokonać Toni Eggerta i Saschę Beneckena. Wendl i Arlt wygrali zarówno 1. jak i 2. ślizg i o 156 tysięcznych części sekundy wyprzedzili liderów Pucharu Świata. Trzecie miejsce należało do Niemców, zajęli je Robin Geueke/David Gamm.

Wyniki zawodów dwójek

Klasyfikacja generalna PŚ dwójek

Ostatnimi zawodami Pucharu Świata wygranymi przez Felixa Locha był sprint w Winterbergu na początku sezonu. Po kryzysie formy niemiecki saneczkarz wrócił na najwyższy stopień podium w Oberhofie. Loch prowadził już po pierwszym przejeździe. W drugim ślizgu Felix Loch uzyskał 2. czas. Najlepszy wynik miał Roman Rjepiłow, który awansował z 3. na 2. miejsce. Trzecie miejsce zajął drugi z Niemców Andi Langenhan. Mistrz świata Wolfgang Kindl był dopiero 8.

Maciej Kurowski po pierwszym ślizgu był 27. i po dobrym drugim przejeździe uplasował się na 23. miejscu. Pierwszy raz do zawodów głównych awansował Mateusz Sochowicz, który zajął 30. pozycję.