PŚ w Oberhofie: Dobre starty Polaków w Pucharze Narodów

16:12, 03.02.2017 Kamil Karczmarek

Po mistrzostwach świata czas na zawody saneczkarzy w niemieckim Oberhofie. Podczas Pucharu Narodów kwalifikacji do zawodów głównych nie uzyskała tylko Natalia Wojtuściszyn. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 3. miejsce.

Polska dwójka przegrali tylko z dwoma rosyjskimi duetami Aleksander Denisiew/Władisław Antonow i Władysław Yuzhakow/Jurij Prokorow. Zwycięzcy uzyskali wynik 41.530, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski byli o 15 setnych części sekundy wolniejsi. Polacy pewnie awansowali do jutrzejszych zawodów.

Wyniki Pucharu Narodów dwójek

W zawodach jedynek mężczyzn wygrał powracający do formy Andi Langenhan. Niemiec uzyskał rezultat 43.508 i wyprzedził Austriaków Reinharda Eggera i Davida Gleirschera. Tuż za czołową trójką uplasował się Maciej Kurowski, który z Langenhanem przegrał o 152 tysięczne części sekundy. Duży sukces osiągnął Mateusz Sochowicz, który po zajęciu 19. miejsca awansował do jutrzejszych zawodów.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Wśród pań awansowała tylko Ewa Kuls, która uplasowała się na 5. pozycji. Do zawodów głównych nie zakwalifikowała się Natalia Wojtuściszyn. Polka zajęła 13. lokatę i do awansu zabrakło jej 4 setnych części sekundy. Najlepsze były Rosjanki Ekaterina Baturina i Wiktoria Demczenko, które wyprzedziły Niemki Dajanę Eitberger i Julię Taubitz.