PŚ w Oberhofie: Czeski sukces

fot: alchetron.com

fot: alchetron.com
fot: alchetron.com

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe w niemieckim Oberhofie. Kolejne miejsca na podium zajęły Kaisa Mäkäräinen oraz Marie Dorin Habert.

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejszy bieg sprinterski kobiet na 7.5km z czasem wynoszącym 22:28.5 sekundy. Czeszka, jako jedyna z zawodniczek z podium była bezbłędna podczas obydwu wizyt na strzelnicy. Było to dla niej także trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Pucharu Świata. Kolejna na mecie z czasem gorszym od zwyciężczyni o 21.3 sekundy zameldowała się Kaisa Makarainen. Finka  zanotowała aż dwa niecelne strzały. Na najniższym stopniu podium stanęła, Dorin Habert. Francuzka na mecie był o 24 sekundy gorsza od dzisiejszej triumfatorki notując jedno pudło.  Do drugiego miejsca Habert straciła zaledwie 2.7s.

Bardzo dobrze zaprezentowały się w Oberhofie Magdalena Gwidzoń oraz Krystyna Guzik. Obydwie biathlonistki były bezbłędne podczas dwóch strzelań. Pozwoliło im to zająć odpowiednio 8 i 11 lokatę.  Do Koukalovej „nasze” zawodniczki straciły 56.4s oraz 01:16.2s  Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dla Biało – Czerwonych były to najlepsze wyniki w tegorocznej edycji Pucharu Świata.  Pozostałe Polki – Monika Hojnisz i Kinga Mitoraj uplasowały się na 31 i 70 pozycji. Najsłabiej wypadła Anna Mąka, która była 86.

Pełne wyniki

Źródło : http://biathlonresults.com/

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.