PŚ w Oberhofie: Chmielewski/Kowalewski wygrali Puchar Narodów

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

W Oberhofie rozegrano Puchar Narodów do kolejnych zawodów Pucharu Świata, które są równocześnie mistrzostwami Europy. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski wygrali kwalifikacje dwójek.

Polska dwójka musiała się dzisiaj kwalifikować do zawodów głównych. Polacy pokonali tor w czasie 41,353. Nasi saneczkarze wyprzedzili o 8 tysięcznych Floriana Loefflera/Floriana Berkesa i o 38 tysięcznych Nico Semmlera/Johannesa Pfeiffera. Niemieckie duety startowały dodatkowo w Pucharze Narodów i nie zobaczymy ich w zawodach głównych. Awans wywalczyły wszystkie dwójki. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski są w dobrej formie przed mistrzostwami Europy na lubianym przez siebie torze.

Wyniki – dwójki

Awans wywalczyły Ewa Kuls-Kusyk i Klaudia Domaradzka. Polki zajęły w Pucharze Narodów odpowiednio 8. i 10. miejsce. Rywalizację zdominowały Rosjanki Jekaterina Baturina i Jekaterina Katnikowa. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Natalie Maag.

Wyniki – jedynki kobiet

Problemów z kwalifikacją nie mieli również Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz. Polscy saneczkarze uzyskali podobne czasy. Kurowski był 12. ze stratą 476 tysięcznych, a Sochowicz 13. ze stratą 6 tysięcznych większą. Po zwycięstwo sięgnął Amerykanin Tucker West. Na podium stanęli także Maksim Aravin i Nico Gleirscher.

Wyniki – jedynki mężczyzn

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.