PŚ w Oberhofie. Bogataj najlepsza w konkursie, Kramer w całym Pucharze Świata

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Ursa Bogataj zwyciężyła w przedostatnim konkursie PŚ pań w tym sezonie. Słowenka wyprzedziła swoją rodaczkę, Nikę Kriznar, a także Katharinę Althaus z Niemiec. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Marita Kramer.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Ursa Bogataj. Słowenka o zaledwie pół punktu wyprzedzała Nikę Kriznar. Trzecie miejsce zajmowała Katharina Althaus. Czołową piątkę uzupełniały, znajdujące się ex aequo na 4 pozycji, Marita Kramer i Ema Klinec. Jedyna Polka w konkursie, Anna Twardosz, zajęła 32 miejsce. Druga seria nie przyniosła żadnych zmian w czołowej trójce. Bogataj oddała skok na odległość 98,5 metrów, powiększając w ten sposób swą przewagę nad rywalkami. Na czwarte miejsce przesunęła się Sara Takanashi, a czołową piątkę zamknęła Ema Klinec.

Najważniejszą informacją dnia jest jednak szóste miejsce Marity Kramer. Wynik ten pozwolił Austriaczce zapewnić sobie już teraz zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. Przed ostatnim konkursem ma ona bowiem 155 punktów przewagi nad drugą Kriznar. W niedzielę w Oberhofie odbędzie się finał sezonu zdominowanego przez młodą zawodniczkę z Austrii. Początek zawodów o godzinie 14:45.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna

Źródło: informacja własna