PŚ w Oberhofie bez kibiców

fot. M. Król

Organizatorzy biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie zadecydowali, że styczniowe zawody odbędą się przy pustych trybunach. To efekt rozwijającej się pandemii koronawirusa, która z dnia na dzień przybiera na sile.

fot. M. Król

Stało się to, czego można było się spodziewać od dłuższego czasu. Organizatorzy zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie, po konsultacji z lokalnymi władzami kraju związkowego Turyngii, potwierdzili dziś, że w tym sezonie kibice nie będą mieli możliwości, aby podziwiać rywalizację prosto z trybun. Decyzję tę podjęto mimo tego, że gospodarzom imprezy udało się już sprzedać ponad siedemnaście tysięcy biletów. – To decyzja oparta na rozsądku, a nie na emocjach – powiedział szef komitetu organizacyjnego. – Rozwój pandemii zmusza nas niestety do podjęcia tego kroku – dodaje.

Organizatorzy zapewnili jednocześnie, że osoby, które zakupiły bilety na zawody w Oberhofie dostaną oczywiście zwrot pieniędzy za wejściówki. Dla gospodarzy będą to jednak kolejne finansowe straty.

Przypomnijmy, że na początku października Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) i Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosiły [więcej TUTAJ], że z powodu pandemii nie odbędą się awizowane wcześniej zawody w Ruhpolding w Bawarii. Zamiast tego zaplanowano dwa weekendy w Oberhofie.

Źródło: mdr.de