PŚ w Oberhofie: Austriacki triumf

15:44, 05.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:44, 05.01.2017

fot: redbull.com fot: redbull.com

Julian Eberhard wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w niemieckim Oberhofie. Kolejne miejsca na podium zajęli Michal Šlesingr oraz Dominik Windisch.

Julian Eberhard wygrał dzisiejszy bieg sprinterski mężczyzn na 10 km z czasem wynoszącym 27:26.8 sekundy. Austriak zanotował jedno pudło podczas obydwu wizyt na strzelnicy. Było to dla niego drugie zwycięstwo w pucharowych zawodach. Kolejny na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy o 10.8 sekundy zameldował się Michal Šlesingr. Czech także zanotował jeden niecelny strzał. Na najniższym stopniu podium stanął, Dominik Windisch. Włoch na mecie był aż o 40.3 sekundy gorszy od dzisiejszego triumfatora. Czwarty na mecie Hofer stracił zaledwie do Windisch`a jedną dziesiątą sekundy. Warto zwrócić uwagę także na fakt różnic czasowych- Eberhard nad dziesiątym Ilev`em ma aż 58.4 sekundy przewagi.  Sporą niespodzianką było dziewiąte miejsce Szwajcara Wegera, który obok Hofera spośród pierwszej "10" był bezbłędny podczas obydwu strzelań.

Dobry wynik osiągnął Grzegorz Guzik, który zanotował jedno pudło. Pozwoliło mu to zająć 26 lokatę. Do zwycięzcy Polak stracił 01:39.0 sekundy. Pozostali Biało - Czerwoni Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza - Kubiniec którzy znaleźli się odpowiednio na 78 i 100 miejscu. Dla Polski w męskim biathlonie były to pierwsze zdobyte punkty od występów Tomasza Sikory.

Dla Martina Fourcade`a były to natomiast pierwsze zawody indywidualne w obecnym sezonie, w których nie stanął na podium. Francuz zanotował aż trzy niecelne strzały podczas drugiego strzelania. Ostatecznie pozwoliło mu to zająć ósme miejsce ze stratą 51.3s do Eberharda.

Źródło: http: //biathlonresults.com/