PŚ w Nowym Mieście : Dominacja Martina Fourcade’a trwa

Martin Fourcade wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w czeskim Nowym Mieście. Kolejne miejsca na podium zajęli Anton Szypulin oraz Emil Hegle Svendsen.

Martin Fourcade wygrał dzisiejszy bieg sprinterski mężczyzn na 10 km z czasem wynoszącym 23:48.0 sekundy. Była to zasługa doskonałej dyspozycji biegowej, ponieważ francuski biathlonista zanotował jedno pudło podczas drugiego strzelania. Drugi na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy zaledwie o 1.6 sekundy zameldował się Anton Szypulin. Rosjanin był w dzisiejszych zawodach bezbłędny podczas obydwu wizyt na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanął, Emil Hegle Svendsen.  Norweg na mecie był 6.4 sekundy gorszy od dzisiejszego triumfatora – notując podobnie jak Francuz jedno pudło. Sporą niespodzianką było piąte miejsce Bułgara Iliev’a.

Reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca. Najlepszym z Biało – Czerwonych był, Grzegorz Guzik, który zajął 71 lokatę notując przy tym jedno pudło. Do zwycięzcy Guzik stracił 2:28.6 sekundy. Pozostali Polacy – debiutujący w pucharowych zawodach Andrzej Nędza – Kubiniec oraz Rafał Penar  znaleźli się odpowiednio na 90 i 96 miejscu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dla Martina Fourcade’a było to już piąte zwycięstwo w obecnym sezonie  biathlonowego Pucharu Świata.

Źródło: http: //biathlonresults.com/