PŚ w Nowym Meście: Sprint dla Marte Olsbu, świetny występ Kingi Zbylut

18:43, 21.12.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 19:18, 21.12.2018

Norweżka Marte Olsbu odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata podczas zawodów sprinterskich w Nowym Mieście. Drugie miejsce zajęła powracająca do rywalizacji na arenie międzynarodowej Laura Dahlmeier, a trzecie Paulina Fiałkowa. Świetnie spisała się Kinga Zbylut. Polka została sklasyfikowana na ósmej lokacie.

W piątek przyszedł czas na rozegranie trzeciego w tym sezonie sprintu pań w biathlonowym Pucharze Świata 2018/2019. Faworytkami do zwycięstwa podczas piątkowych zawodów były Dorothea Wierer oraz Kaisa Makarainen. Liderka klasyfikacji generalnej zaliczyła dziś dwie karne rundy i została sklasyfikowana na dziewiątej lokacie. Klęskę poniosła Finka, która aż pięciokrotnie pudłowała. Ostatecznie Makarainen zajęła pięćdziesiąte ósme miejsce. Na strzelnicy bezbłędna dziś była m.in. Marte Olsbu, która odniosła pierwszy w karierze triumf na pucharowych trasach. W bardzo dobrym stylu do rywalizacji powróciła Laura Dahlmeier. Niemka była dziś najszybsza i mimo karnej rundy uplasowała się na drugiej lokacie. Do Norweżki mistrzyni olimpijska straciła 4,5 s. Podium uzupełniła równa w tym sezonie Paulina Fiałkowa, która, podobnie jak Olsbu, ani razu nie pomyliła się na strzelnicy.

Tuż za podium została sklasyfikowana Francuska Anais Chevalier, która raz była niecelna na strzelnicy. Czołową piątkę zamknęła Szwajcarka Lena Haecki (0+1). Na szóstej lokacie uplasowała się bezbłędna Szwedka Hanna Oeberg, a na siódmej Vita Semerenko (0+1). Życiowy wynik uzyskała reprezentantka biało-czerwonych Kinga Zbylut. Polka zachowała czyste konto na strzelnicy, nieźle pobiegła i po raz pierwszy została sklasyfikowana w czołowej dziesiątce. Najlepszym wynikiem Zbylut do tej pory była trzydziesta dziewiąta lokata. Dziewiąta dziś była wspomniana wcześniej Dorothea Wierer, a dziesiątkę zamknęła Irina Starykh (0+0). Monika Hojnisz tym razem nie spisała się tak dobrze - szósta zawodniczka w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na czterdziestej lokacie. Kamila Żuk była 65., a Karolina Pitoń 91..