PŚ w Nowym Meście: Pewny triumf Johannesa Boe

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Lider Pucharu Świata Johannes Boe okazał się po raz kolejny bezkonkurencyjny i wygrał bieg masowy w ramach pucharowej rywalizacji w Novym Meście. Drugie miejsce zajął Quentin Fillion Maillet, a trzecie Jewgienij Garaniczew. Polacy nie startowali.

Pierwsze strzelanie okazało się bezbłędne dla 11 zawodników. Niestety, już na tym etapie rywalizacji mocno zawiódł Martin Fourcade i wybiegł ze strzelnicy na 22. pozycji, tracąc niecałą minutę do prowadzącego Simona Edera.

Kolejny pobyt na strzelnicy wyniósł na dwa pierwsze miejsca braci Boe. Tym razem Martin Fourcade okazał się bezbłędny i dzięki temu przesunął się na 17. miejsce. Na tym etapie zawodów ośmiu zawodników było bez pudła, w tym reprezentant gospodarzy Michal Krcmar.

Pierwsze strzelanie stojąc było sądnym dla Tarjei Boe, zanotował on dwa pudła i spadł kilka pozycji. Jego brat okazał się bezbłędny, dzięki temu lider Pucharu Świata objął pewne prowadzenie. Ku radości gospodarzy Krcmar, także trafiał wszystkimi nabojami w tarcze, co dawało mu 7. miejsce. Martin Fourcade zaliczył kolejne pudło i utrzymywał pozycję pod koniec drugiej dziesiątki.

Johannes Boe nie pomylił się także w czwartej strzeleckiej próbie i przed ostatnim biegowym okrążeniem miał blisko minutę przewagi nad drugim zawodnikiem. Komplet trafień w dzisiejszych zawodach przyniósł Norwegowi pewny triumf i umocnienie pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili odpowiednio Francuz Fillion Maillet oraz bezbłędny Rosjanin Garanichev. Tarjei Boe nie trafił w tarczę aż sześciokrotnie w stójce, co dało mu ostatecznie 16. miejsce. Martin Fourcade po dobrej końcówce wskoczył na 9. miejsce.

Na 14.30 zaplanowano bieg masowy pań, w którym zobaczymy dwie nasze reprezentantki.

Wyniki dzisiejszego biegu.

Źródło: Informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.