PŚ w Nowym Meście: Johannes Boe znowu najlepszy, braterskie podium

0

fot. FasterSkier.com

fot. FasterSkier.com

Johannes Thingnes Boe obronił swoją pozycję z wczorajszego sprintu i wygrał dziś bieg pościgowy. Drugie miejsce zachował Aleksander Łoginow. Na podium stanął też starszy z braci – Tarjei Boe. Łukasz Szczurek zajął 46. miejsce.

Na trasie panowały trudne warunki – wiał wiatr, co przeszkadzało zawodnikom na strzelnicy – zarówno Boe, jak i Łoginow zanotowali 4 pudła. Mimo wszystko wystarczyło to na utrzymanie miejsc. Norweg z czasem 31:59.0 wygrał o 6,2 sek. z Rosjaninem. Tarjei Boe na strzelnicy był dużo skuteczniejszy i spudłował tylko raz – ostatecznie do brata stracił 23,9 sek. O jedno miejsce awansował najlepszy dziś z Francuzów – Simon Desthieux – dwa razy nie trafił na strzelnicy i do zwycięzcy stracił 29,2 sek. Niezwykły awans zanotował wielki Martin Fourcade, po wczorajszej porażce w sprincie i 43. miejscu, dziś był jako jedyny w stawce bezbłędny. Martin przesunął się na piątą pozycję ze stratą 57,3 sek. – to był największy awans dziś.

Łukasz Szczurek spudłował pięć razy i spadł z miejsca 42. o cztery pozycje – do J. Boe stracił 4:59.1 min. Warto dodać, iż najwięcej – aż dziewięć razy – pomylił się Kazach Roman Jeremin – co przełożyło się na spory (z 26. na 43. pozycję), acz nie największy dziś spadek – ten zanotował Julian Eberhard z Austrii – wyruszył na trasę jako szósty, skończył na 25. pozycji.

WYNIKI

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.