PŚ w nowej odsłonie. Transfer i inne szczegóły transmisji w TVN

fot. M. Rudzińska

Nieprzyznanie telewizji polskiej sublicencji na nadawanie skoków narciarskich w sezonie olimpijskim 2021/22 wymusiło ciekawe zmiany na dziennikarskim rynku. Swoje przejście do TVN zapowiedział znany sprawozdawca TVP Sebastian Szczęsny, który poprowadzi przed konkursowe studio wraz z Damianem Michałowskim, prowadzącym “Dzień dobry TVN”.

fot. M. Rudzińska

Wielkie zmiany

Minęło już miesiąc czasu odkąd dowiedzieliśmy się o wielkiej zmianie na rynku skoków narciarskich w Polsce. Od przyszłego sezonu pełne prawa do ich pokazywania otrzymała Grupa Discovery, w skład której wchodzą Eurosport oraz TVN. Zgodnie z obowiązującą ustawą o radiofonii i telewizji konkursy będą w dalszym ciągu pokazywane w kanale otwartym a także w Internecie, o czym wspominaliśmy tutaj >>>. Na antenach telewizji polskiej będziemy mogli obejrzeć wyłącznie konkursy w Wiśle oraz Zakopanem, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie oraz Mistrzostwa Świata w Lotach w Vikersund.

Znany dziennikarz zmienia pracodawcę

Wraz z decyzją o braku przyznania sublicencji publicznemu nadawcy, na dziennikarski transfer zdecydował się związany od 2004 roku z TVP Sebastian Szczęsny, który poprowadzi przedkonkursowe studio wraz z dziennikarzem Radia Zet, oraz współprowadzącym program “Dzień dobry TVN”, Damianem Michałowskim. – Teraz już oficjalnie!  Po ponad 15 latach moja przygoda z TVP dobiega końca. A więc stało się! Zmiany, zmiany! Także u mnie:) Każdy skok w TVN! To i ja zdecydowałem się skoczyć! Mam nadzieję, że polecimy razem!. „Jeden etap się kończy, kolejny etap się zaczyna” – napisał 49-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Możliwość wzięcia udziału w tak wielkim wydarzeniu, to powrót do moich zawodowych, sportowych korzeni. Bardzo się cieszę, że przy jednym stole usiądziemy razem z Sebastianem Szczęsnym, bo to jeden z największych fachowców w tej dyscyplinie sportu. Gwarantujemy świetnych gości w specjalnie zaprojektowanym studiu i moc wspólnego kibicowania! – dodał Michałowski.

Warto dodać, że Szczęsny podczas swojej 17-letniej pracy w TVP skomentował ponad 280 konkursów Pucharu Świata, a także letnie oraz zimowe igrzyska olimpijskie. Relacjonował też gale boksu zawodowego, podnoszenie ciężarów, narciarstwo alpejskie oraz wyścigi “Tour de Pologne”. Z kolei Michałowski od 2010 roku jest zatrudniony w Radiu Zet, gdzie początkowo związany był z działem sportowym, a później współprowadził poranne pasmo “Dzień dobry bardzo”. Obecnie, wraz z Pauliną Krupińską prowadzi program “Dzień dobry TVN”.

Nowoczesne studio na miarę XXI w

Jak informuje TVN, w studiu wykorzystywane będą nowoczesne technologie, takie jak “teleportacja” ekspertów oraz skoczków, czy grafiki ze statystykami w tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto, do prezentacji licznych materiałów wideo, wywiadów, relacji pogodowych oraz wpisów w mediach społecznościowych posłużą specjalne wirtualne ekrany funkcyjne. Prowadzący studio łączyć się będą z reporterami na miejscu zawodów zarówno przed rozpoczęciem konkursów, jak i po ich zakończeniu.

– Duet naszych prowadzących to doskonałe połączenie wielkiego doświadczenia w dziennikarstwie sportowym, wiedzy, poczucia humoru i energii. Intensywnie pracujemy, by wszyscy miłośnicy skoków narciarskich w Polsce mogli znaleźć w naszych studiach coś dla siebie – rozmowy ze skoczkami i trenerami, analizy ekspertów, materiały zza kulis Pucharu Świata – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Konkursy na obu antenach komentować będzie znany i lubiany przez wszystkich duet Marek Rudziński oraz Igor Błachut.

Przypomnijmy, że pierwszy konkurs sezonu 2021/22 odbędzie się 20 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile.

źródło: wirtualnemedia.pl