PŚ w Novym Meście: Zwycięstwo Chevalier, punkty trzech Polek

fot: biathlon.com.ua

fot: biathlon.com.ua
fot: biathlon.com.ua

Anais Chevalier wygrała bieg pościgowy podczas Pucharu Świata w Novym Meście. Francuzka wyprzedziła Dorotheę Wierer i wczorajszą triumfatorkę, Tatianę Akimową. Polki w komplecie znalazły się w punktowanej czterdziestce.

Z numerem pierwszym na trasę wyruszyła Tatiana Akimowa, ale to nie ona była faworytką dzisiejszego biegu pościgowego. Rosjanka miała bowiem za swoimi plecami takie biathlonistki jak Laura Dahlmeier, Kaisa Makarainen czy Gabriela Koukalova. Blisko była także nieprzewidywalna Susan Dunklee.

Po pierwszym strzelaniu w czołówce doszło do kilku przetasowań. Na prowadzenie wysunęła się Dunklee, a swoje miejsca straciły Chevalier i Akimowa, które musiały się udać na rundę karną. Fatalnie spisała się również Gabriela Koukalova, która spudłowała dwukrotnie.

Po drugiej wizycie na strzelnicy na czele znalazła się Laura Dahlmeier, która miała szansę na kolejne zwycięstwo w tym sezonie i na powiększenie swojej przewagi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niemka wyruszyła ze strzelnicy kilka sekund przed rewelacyjną Chevalier. Nadal niezbyt dobrze radziły sobie Polki, które miały problem z czystym strzelaniem.

Decydujące dla losów biegu było czwarte strzelanie. Francuzka Anais Chevalier była bezbłędna w stójce i wyruszyła na trasę prawie 20 sekund przed Dorotheą Wierer. Biathlonistka z Półwyspu Apenińskiego ambitnie goniła Francuzkę, ale nie była w stanie odrobić strat. Jako trzecia linię mety minęła Tatiana Akimowa, która po raz drugi stanęła na podium podczas zawodów w Novym Meście. Czwarta była Susan Dunklee, piąta Marie Dorin Habert. Dopiero siódme miejsce zajęła Laura Dahlmeier.

Polki znalazły się w punktowanej czterdziestce. Monika Hojnisz pudłowała trzykrotnie i spadła na 21. miejsce. Magdalena Gwizdoń z trzema karnymi rundami była 37., a Krystyna Guzik z czterema pudłami wywalczyła dwa punkty.

Wyniki

Źródło: informacja własna, biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.