PŚ w Novym Meście: Polki powalczą o cenne punkty (Lista startowa)

fot. x-news

fot. x-news
fot. x-news

Już dziś na biathlonowym stadionie w Novym Meście Polki powalczą w sprincie o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dotychczasowe wyniki nie napawają optymizmem, ale Czechy mają być punktem zwrotnym tego sezonu.

Reprezentantki Polski pojawiły się w Novym Meście w identycznym składzie jak tydzień temu w słoweńskiej Pokljuce. Trenerzy Adam Kołodziejczyk i Tomasz Sikora konsekwentnie stawiają na te same zawodniczki i liczą na to, że zła karta w końcu się odwróci. Na liście startowej dzisiejszych zawodów zobaczymy zatem Magdalenę Gwizdoń, Monikę Hojnisz, Krystynę Guzik, Kamilę Żuk i Kingę Mitoraj.

Jako pierwsza na trasę piątkowego biegu wyruszy Magdalena Gwizdoń, która otrzymała jedenasty numer startowy. Najbardziej doświadczona z polskich zawodniczek do tej pory punktowała tylko raz i był to właśnie sprint w Pokljuce, gdzie zajęła 27. miejsce. Kolejną z reprezentantek Polski jest Monika Hojnisz (numer 21). Biathlonistka z Chorzowa imponowała w zeszłym tygodniu formą i gdyby nie pechowe ostatnie strzelanie to miała szansę na to, aby awansować do czołowej dziesiątki w biegu pościgowym. Kolejne numery to Krystyna Guzik (49), Kinga Mitoraj (82) i Kamila Żuk (92).

Wszyscy liczymy na to, że Krystyna Guzik przypomni sobie mistrzostwa świata sprzed trzech lat, które odbywały się właśnie w Novym Meście. Polka zajęła wtedy siódme miejsce podczas sprintu, ale jeszcze lepiej spisała się w biegu pościgowym, gdzie wywalczyła srebrny medal. Teraz najważniejsze będzie, aby zaprezentować się z dobrej strony i poprawić pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wysoko punktowane miejsca w sprincie i biegu na dochodzenie mogą bowiem dać reprezentantkom Polski możliwość występu w niedzielnym mass starcie.

Sprint rozpocznie się punktualnie o 17:30. Jako pierwsza na trasę wyruszy jedna z faworytek całego biegu, czyli Niemka Franziska Hildebrand. Niski numer startowy wylosowała również rewelacyjna Francuzka Justine Braisaz (10) czy Marie Dorin Habert (15). Tuż za Moniką Hojnisz na 2,5 kilometrową pętle wybiegnie liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemka Laura Dahlmeier (numer 22). Numery z czwartej dziesiątki trafiły do Kaisy Makarainen (31) i do faworytki gospodarzy – Gabrieli Koukalovej (36). Stawkę 100 zawodniczek zamknie Kanadyjka Emma Lunder.

Początek rywalizacji o 17:30.

Lista startowa

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.