PŚ w Novym Meście: Norweżki bez Olsbu Roiseland także najlepsze, Polki w ósemce

Norweżki, w zestawieniu: Knotten, Lien, Tandrevold i Eckhoff, odniosły kolejny triumf w rywalizacji sztafet w sezonie 2019/2020. Drugie miejsce zajęły Francuzki, a trzecie Niemki. Polki, w składzie których zabrakło Kamili Żuk, uplasowały się na ósmej lokacie.

Rywalizacja w sztafet w ramach Pucharu Świata w Novym Meście przyniosła kolejny triumf reprezentantek Norwegii. Mimo nieobecności w czeskiej miejscowości Marte Olsbu Roiseland z powodu choroby, Karoline Knotten, Ida Lien, Ingrid Tandrevold i Tiril Eckhoff drugie Francuzki wyprzedziły o 28,7 s. Świetny występ zaliczyły przede wszystkim Tandrevold oraz Eckhoff, które na strzelnicy pomyliły się tylko po jednym razie. W drużynie reprezentantek Francji znalazły się natomiast Julia Simon, Justine Braisaz, Chloe Chevalier i Anais Bescond. Trzecie miejsce zajęły Niemki: Karoline Horchler, Vanessa Hinz, Franziska Preuss oraz Denise Herrmann. Zwyciężczyni czwartkowego sprintu o czołową trójkę dla swojej drużyny walczyła do ostatnich metrów z Oleną Pidruszną. Ukrainki ostatecznie zostały sklasyfikowane tuż za podium.

Piątkę zamknęły Rosjanki. Szóste miejsce zajęły reprezentantki Włoch, a siódme Szwedek. Na ósmym miejscu sztafetę ukończyły biało-czerwone zawodniczki: Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka i Magdalena Gwizdoń. Zbylut dobrze otworzyła dla nas rywalizację – po jej zmianie Polska plasowała się w czołowej piątce. Hojnisz-Staręga wyprowadziła sztafetę na trzecie miejsce. Dobrze spisała się trzecia w drużynie Mąka, która utrzymała lokatę w szóstce. 27-latka na strzelnicy czterokrotnie dobierała naboje, ale nie musiała biegać karnych rund. Na trasie także spisała nieźle. Magdalena Gwizdoń, po karnej rundzie w strzelaniu w pozycji leżącej, zaliczyła bezbłędne strzelanie w stójce. Za nami w czołowej dziesiątce znalazły się również Szwajcarki oraz reprezentantki gospodarzy Czeszki.