PŚ w Novym Meście. Norweski dublet w sprincie. Punkty Polki

fot. M. Król

Marte Olsbu Roiseland wygrała przedostatni sprint Pucharu Świata 2022/2023. Druga w Novym Meście była Ingrid Tandrevold, a trzecia Anais Chevalier-Bouchet. Najlepsza z Polek Anna Mąka była 39. 

fot. M. Król

Biathlonistki, podobnie jak w czwartek biathloniści, powrócili do rywalizacji po mistrzostwach świata w Oberhofie. W sprincie triumf odniosła Marte Olsbu Roiseland. Norweska mistrzyni w trudnych warunkach zachowała czyste konto na strzelnicy, a na trasie była bardzo szybka. Dzięki temu Marte odniosła pierwszy triumf w sezonie Pucharu Świata 2022/2023. 

Norweski dzień

Najlepszy czas biegu zanotowała Ingrid Tandrevold. Druga z reprezentantek Norwegii zajęła drugie miejsce, mimo że musiała pokonać jedną karną rundę. Do swojej koleżanki z reprezentacji straciła 20,5 sekundy. Na podium podczas pierwszej konkurencji weekendu w Novym Meście stanęła też trzecia Anais Chevalier-Bouchet. Francuzka przy 9/10 na strzelnicy i również świetnej dyspozycji biegowej miała 29,3 s straty do zwyciężczyni. 

Czwarta była Dorothea Wierer (z 1 pudłem), piąta Vanessa Voigt (0), a szósta Denise Herrmann-Wick (1). W dziesiątce znalazły się też Lisa Hauser, Lisa Vitozzi, Julia Simon oraz Lena Haecki-Gross. Trzy Polki zakwalifikowały się do biegu pościgowego. Punkty zdobyła 39. Anna Mąka, która miała 90-procentową skuteczność strzelania. Tak samo na strzelnicy spisały się 50. Joanna Jakieła oraz 55. Natalia Sidorowicz. Niestety aż 4 pudła miała 71. Kamila Żuk.

Wyniki sprintu 

Źródło: informacja własna