PŚ w Novym Meście: Kolejny triumf Martina Fourcade’a

fot: japantimes.co.jp

fot: japantimes.co.jp
fot: japantimes.co.jp

Martin Fourcade wygrał bieg na dochodzenie podczas zawodów Puchar Świata w Novym Meście. Francuz odniósł szóste zwycięstwo w sezonie. Skład podium uzupełnili Anton Shipulin i Quentin Fillon Maillet.

Martin Fourcade’a nie miał dużej przewagi po sprincie, więc sobotni bieg na dochodzenie zapowiadał się bardzo interesująco. Dwie sekundy po Francuzie na trasie pojawił się Anton Shipulin, a dziesięć sekund później wybiegł Johannes Thinghes Boe, który skorzystał na nieobecności Emila Hegle Svendsena.

Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy nie doszło do wielkich zmian w czołówce. Fourcade pojawił się na stanowisku strzeleckim dosłownie sekundę przed Shipulinem, który stracił nieco dystansu na stadionie. Rosjanin nadrobił jednak straty szybszym strzelaniem i to on prowadził po pierwszym okrążeniu. Na trzecią lokatę awansował Ukrainiec Sierhij Semenow.

Drugie strzelanie sprawiło, że z pozycją lidera musiał się pożegnać Martin Fourcade. Francuz miał do pokonania rundę karną i tracił do rosyjskiego biathlonisty około 20 sekund. Straty zmniejszył za to Johannes Boe, który wybiegł kilka sekund za liderem klasyfikacji generalnej. Do czołówki przebijali się także Simon Schempp i Quentin Fillon Maillet.

Decydująca dla losów biegu była trzecia wizyta na strzelnicy. Podczas stójki pomylił się Shipulin, co zostało wykorzystane przez francuskiego biathlonistę. Fourcade był tym razem bezbłędny i objął prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Podczas ostatniego okrążenia lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mógł już świętować swój triumf z kibicami zgromadzonymi wokół trasy.

Drugie miejsce zajął Shipulin, który także nie szarżował na ostatniej pętli. Podium, po pasjonującym finiszu, wywalczył Francuz Quentin Fillon Maillet, który wyprzedził Simona Schemppa.

Bardzo duży awans w dzisiejszym biegu zanotowali m.in.: Michael Roesch, Jeana Guillaume Beatrix i Jewgienij Garaniczew.

Polacy nie startowali.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.