PŚ w Novym Meście. Fillon Maillet triumfuje po raz drugi z rzędu

Photo: Sven Hoppe/dpa

Zwycięzca sprintu, Quentin Fillon Maillet, okazał się najlepszy również w biegu pościgowym rozgrywanym w Novym Meście na Morawach. Drugie miejsce zajął dziś lider klasyfikacji generalnej, Johannes Boe, a trzecie Emilien Jacquelin.

Photo: Sven Hoppe/dpa

Z czołowej trójki sprintu jedynie Lukas Hofer bezbłędnie strzelał na za pierwszym razem. Włoch wybiegł jako pierwszy na trasę, a tuż za nim znaleźli się aktualny mistrz świata w biegu pościgowym, Emilien Jacquelin i walczący o zdobycie Kryształowej Kuli Sturla Holm Laegreid. Błąd popełnił jego rywal do zdobycia trofeum sezonu. Johannes Thingnes Boe wybiegł jedenasty.

Po trzecim strzelaniu szóstkę zawodników dzieliły tylko trzy sekundy. W tej grupie znajdował się Hofer, Norwegowie – Laegreid i J. Boe, i Francuzi – Guigonnat, Fillon Maillet i Jacquelin. Na ostatniej próbie bezbłędni okazali się tylko Jacquelin i Quentin Fillon Maillet. Pozostała czwórka rozgrywała natomiast taktyczny bój – jak się wydawało, o trzecie miejsce na podium.

Fillon Maillet błyskawicznie zaatakował i oddzielił się od partnera z reprezentacji. Jacquelin dramatycznie osłabł i okazało się, że został wyprzedzony jeszcze przez Johannesa Boe. Dobiegł jednak do mety jako trzeci.

wyniki biegu

Johannes Thingnes Boe umocnił się tym samym na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata.

źródło: informacja własna