PŚ w Novym Meście. Dominacja Boe trwa w najlepsze. Kolejny dublet braci

fot. screen Eurovisionsports

Johannes Thingnes Boe zdecydowanie wygrał bieg pościgowy rozgrywany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Novym Meście. Co więcej, drugie miejsce zajął jego brat Tariej. Podium uzupełnił Martin Ponsiluoma.

fot. screen Eurovisionsports

Po emocjach związanych z czwartkowym sprintem panowie powalczyli o punkty w biegu pościgowym. Jako pierwszy do rywalizacji ruszył Johannes Thingnes Boe, który o nieco ponad pół minuty wyprzedzał swojego starszego brata Tarieja. Na liście startowej zabrakło Quentina Fillona Maillet. Francuz podobnie jak wcześniej Sturla Holm Laegreid zakaził się koronawirusem. Do zawodów nie zakwalifikował się żaden reprezentant Polski.

Hegemonia trwa

Niespodzianki nie było. Johannes Thingnes Boe jeszcze powiększył swoją przewagę nad rywalami i bardzo pewnie zwyciężył. Ponadto zapewnił sobie małą Kryształową Kulę za bieg pościgowy. W sobotę ani razu nie spudłował w pozycji leżącej. W stójce dwukrotnie nie trafił do tarczy co i tak nie zachwiało jego koncentracją. Drugie miejsce utrzymał starszy brat Johannesa, Tariej. On również nie był perfekcyjny na strzelnicy i raz musiał biegać karną rundę. Do triumfatora stracił jednak ponad pół minuty. Trzecie miejsce po sprinterskim finiszu wywalczył sobie Martin Ponsiluoma. Szwed fantastycznie pobiegł i mimo pięciu pudeł zdołał się wedrzeć na podium.

Belg zaskoczył

Czwarty był Benedikt Doll, piąty Fabien Claude, a szósty Antonin Guigonnat. W czołowej dziesiątce zameldowali się także: Sebastian Samuelsson, Vetle Sjåstad Christiansen, Roman Rees i Florent Claude. Co ciekawe, gdyby odrzucić wyniki sprintu to Belg zostałby zwycięzcą zawodów. Należy jednak pamiętać, że Norwegowie nie musieli się zbytnio wysilać na ostatnich rundach. Na pochwałę zasługuje również postawa Andrejsa Rastorgujevsa. Łotysz dwukrotnie pomylił się na strzelnicy ale i tak zdołał awansować o 36 pozycji w górę i na mecie był 23.

Przed biathlonistami jeszcze niedzielna rywalizacja w sztafetach mieszanych.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna