PŚ w Novym Meście. Czterech Polaków na starcie sprintu (lista startowa)

fot. Mateusz Król

Równo o godzinie 17:30 polskiego czasu Czech Jakub Stvrtecky jako pierwszy stanie na starcie zawodów sprinterskich z cyklu biathlonowego Pucharu Świata w Novym Meście. W gronie 105 zimowych dwuboistów nie zabraknie dwóch dominatorów bieżącego cyklu – Johannesa Boe i Sturli Laegreida.

fot. Mateusz Król

Jest to drugi z rzędu cykl zawodów pucharowych rozgrywany w Novym Meście na Morawach. Tydzień temu w sprincie najlepszy był Simon Desthieux. Tym razem Francuz również znajduje się w ścisłym gronie faworytów do osiągnięcia dobrego wyniku. 30-latek wystartuje z numerem 31 na plastronie, tuż przed Benediktem Dollem. Co ciekawe, inni faworyci, tacy jak bracia Boe, Słoweniec Jakov Fak czy Rosjanin Aleksander Łoginow wybrali wyjątkowo wczesne numery startowe. Jedynie wicelider klasyfikacji generalnej, Norweg Sturla Holm Laegreid wystartuje nieco później (jako 23).

Na liście startowej widnieją nazwiska czterech Polaków, których celem będzie awans do biegu pościgowego. Zapewnią to sobie miejscem w czołowej sześćdziesiątce sprintu. Z numerem 11 wystartuje Grzegorz Guzik, z 74 – Tomasz Jakieła, numer 81 widnieje na plastronie Andrzeja Nędzy-Kubińca, a jako dziewięćdziesiąty pierwszy na trasę ruszy Marcin Szwajnos.

Jutrzejsze zawody mogą przebiegać w nienajlepszych warunkach. Według prognozy pogody ma padać, a zawodnicy będą doświadczać mocnych podmuchów wiatru. Niebagatelną rolę może więc odegrać szczęście, a forma biegowa będzie zależeć w sporej części od serwismenów.

Lista startowa sprintu mężczyzn

źródło: biathlonworld.com