PŚ w Novym Meście. Czas na ostatni sprint z udziałem Polek. Czy to będzie dobre zakończenie? (lista startowa)

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Jutro w Novym Meście do rywalizacji ponownie przystąpią panie. Podczas piątkowych zmagań zobaczymy 104 zawodniczki. W grupie biathlonistek startujących w sprincie po raz ostatni w sezonie ujrzymy reprezentantki Polski. Najszybciej z podopiecznych Michaela Greisa na trasie pojawi się Kamila Żuk. 

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Polskie zawodniczki jutro przystąpią do ostatniego w tym sezonie sprintu. Przypomnijmy, że Polski Związek Biathlonu zadecydował o tym, iż biało-czerwona kadra nie uda się na finałowe zmagania Pucharu Świata w Oestersund. W związku z tym jutro będzie ostatnia okazja, aby kibicować podopiecznym Michaela Greisa w rywalizacji sprinterskiej. Najszybciej z Polek wystartuje Kamila Żuk. Mistrzyni Europy z Dusznik-Zdroju wyruszy bowiem na trasę już z numerem dwunastym. Monika Hojnisz-Staręga z kolei pojawi się na niej z czterdziestką piątką na plastronie. W trzeciej grupie znajduje się nazwisko Anny Mąki (nr 77), a czwartej Kingi Zbylut (98).

Sprint otworzy Niemka Denise Herrmann. Bardzo szybko zobaczymy również Julię Simon (numer 3), Dorotheę Wierer (6) czy Lisę Vitozzi (8). 30 sekund po Kamili Żuk wystartuje Anais Chevalier-Bouchet. Minutę po niej bieg rozpocznie pierwsza z Niemek Franziska Preuss. Z numerem 19 na plastronie zobaczymy z kolei Hannę Oeberg. W trzeciej dziesiątce listy startowej widnieją nazwiska takich zawodniczek jak Dzinara Alimbekava (numer 22), Ingrid Tandrevold (24) oraz Lisa Hauser (26). Tę grupę z trzydziestką zamknie dominatorka sezonu 2020/2021 – Tiril Eckhoff. Ostatni rozegrany sprint padł właśnie jej łupem.

W drugiej grupie startowej zobaczymy jeszcze m.in. Marte Olsbu Roiseland, która wyruszy na trasę z numerem 33. Dopiero jako osiemdziesiąta dziewiąta sprint rozpocznie zdecydowanie najlepsza z reprezentantek gospodarzy Marketa Davidova.

Lista startowa sprintu pań

Źródło: informacja własna