PŚ w Novym Meście. Czas na biegi pościgowe. Kto dogoni zwycięstwo? (listy startowe)

Fot. Manzoni/IBU

Po emocjonujących sztafetach i biegach sprinterskich nadszedł czas na następne starcie najlepszych biathlonistów i czołowych biathlonistek świata. Tym razem rywalizować będą oni w biegach pościgowych. Kto okaże się najlepszy na zakończenie pierwszego tygodnia zmagań w Novym Meście?

Fot. Manzoni/IBU

Kończy się pierwszy tydzień rywalizacji biathlonistów i biathlonistek na czeskiej ziemi. Po czwartkowej sztafecie kobiet, zakończonej zwycięstwem Szwedek, piątkowym biegu rozstawnym panów, w którym tryumfowali Niemcy, oraz sobotnich sprintach, z których zwycięsko wyszli Tiril Eckhoff i Simon Desthieux, nadszedł czas na rozegranie biegów pościgowych.

Jako pierwsze przystąpią w niedzielę do rywalizacji panie. Będą one miały do pokonania dystans 10 kilometrów. Czekają je także cztery wizyty na strzelnicy. Powtórzyć wynik z soboty z pewnością będzie starała się wspomniana już Eckhoff, która wyruszy na trasę z 9-sekundową przewagą nad Ukrainką, Julią Dżymą. Kolejne 6 sekund później wystartuje coraz lepiej spisująca się Lisa Vitozzi z Włoch. Co ciekawe, stratę na poziomie mniejszym niż minuta zanotowało aż dziewiętnaście zawodniczek. Niestety, w gronie tym nie ma reprezentantek Polski. Co więcej, zaledwie dwie z czterech Polek startujących w sobotnim sprincie zakwalifikowały się do niedzielnego starcia. Mowa tu o Kamili Żuk i Kindze Zbylut. Pierwsza z nich przystąpi do dzisiejszych zmagań ze startą prawie półtorej minuty do zwyciężczyni wczorajszego sprintu, zaś druga przekroczy linię startu minutę i 52 sekundy po Eckhoff. Czy Biało-Czerwone poprawią lokaty z biegu sprinterskiego?

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Podobnie jak w przypadku pań, tak i u panów sobotnie zmagania były niezwykle zacięte i emocjonujące. Ostatecznie (dość niespodziewanie) zwycięsko wyszedł nich Francuz, Simon Desthieux. To on jako pierwszy wyruszy więc na trasę niedzielnego starcia. 2 sekundy po nim walkę o jak najlepszy rezultat rozpocznie Szwed, Sebastian Samuelsson. Kolejne 2 sekundy później do rywalizacji przystąpi Niemiec, Arnd Peiffer. Łącznie stratę mniejszą niż minuta zanotowało w sobotę dwudziestu jeden biathlonistów. Po bardzo słabym występie awansu do biegu pościgowego nie wywalczył żaden z podopiecznych trenera Andersa Bratliego.

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

O godzinie 12:00 rozpocznie się bieg pościgowy kobiet, zaś cztery godziny później do rywalizacji przystąpią panowie.

Źródło: informacja własna