PŚ w Novym Meście. Biathlonistki wracają na trasy. Zaczynają od sztafety (lista startowa)

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Po emocjach mistrzowskich w Pokljuce biathloniści wracają do zmagań w ramach Pucharu Świata. Karuzela pucharowa na najbliższe dwa tygodnie zawita do czeskiego Novego Miasta. Jutro maraton rozpocznie się od kobiecej sztafety. Wśród dwudziestu jeden drużyn nie zabraknie reprezentacji Polski.

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Polki wystartują z numerem dwunastym w składzie: Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka, Monika Hojnisz-Staręga. Oczywiście liczymy na jak najlepszy wynik, aczkolwiek oczywiście mamy na myśli to pisząc lokatę w TOP 10. Faworytki bowiem to oczywiście reprezentantki Niemiec, Szwecji, Francji, Ukrainy, Białorusi i Norwegii. Ta ostatnia reprezentacja opromieniona złotem z Pokljuki wydaje się być głównym faworytem. Zwłaszcza, iż występuje w mistrzostwskim składzie (Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Ida Lien, Marte Olsbu Roeiseland).

Pierwsze część zmagań na Morawach potrwa do niedzieli i poza sztafetami obejmie sprinty i biegi pościgowe. W przyszłym tygodniu przewidziano rywalizacje również w sprintach i pościgach, ale sztafety zwykłe zostaną zastąpione przez drużyny mieszane w obydwu rozgrywanych formułach. Po tych dwóch weekendach biathlonistom zostaną już tylko zawody w Oestersund.

lista startowa

źródło: własne